Od nudnego balkonu do oazy wypoczynku

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od nudnego balkonu do oazy wypoczynku

mszpakowska mszpakowska
Nowoczesny balkon, taras i weranda od DIE BALKONGESTALTER Nowoczesny
Loading admin actions …

Często naprawdę niewiele brakuje, aby  z czegoś przeciętnego stworzyć coś, co zrobi wrażenie. To wielka szkoda marnować potencjał balkonu, na którym moglibyśmy wykreować coś naprawdę pięknego. Czasem warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty, który stworzy coś z niczego! Idealnym przykładem jest balkon, który Wam dzisiaj zaprezentujemy. Nudny kąt stał się miejscem stworzonym do wypoczynku. 

Wcześniej: szarość, szarość, szarość…

Już pierwszy rzut oka pozwoli stwierdzić, że balkon nie był specjalnie przyjemnym miejscem. Podniszczone krzesło i mała roślinka nie pomogły otrzymać choćby namiastki ciekawego tarasu. Szare płytki wprowadzały smutny nastrój, a miejsce wyglądało raczej, jak rodem z opuszczonej kamienicy. Dlatego też projektanci mieli pole do popisu!

Wcześnie: Idealny kąt do relaksu? Nie sądzę…

Tutaj znajdziecie inną perspektywę balkonu. Część do siedzenia nie jest do końca bezużyteczna. Jednak jej wygląd nie zachęca do relaksu i nie wydaje się ona również szczególnie praktyczna. Kolory są nudne i niedopasowane do odcieni ścian. Zobaczmy więc, co udało się osiągnąć!

Po: Oaza relaksu

Efekt jest niesamowity! Balkon jest wręcz nie do rozpoznania! Odpowiednie dobranie tkanin i kolorów sprawiło, że miejsce stało się przytulne i przyjazne. Wzór, który spotkamy na podłodze również powoduje zmianę charakteru miejsca i jest cudowną alternatywą dla szarych płytek. 

Dodatki, które wszystko odmieniły!

Skrzynki z kwiatami zostały zamontowane na zewnętrznej  stronie barierki. Dzięki temu zyskano miejsce na powierzchni użytkowej, a linia zielonych kwiatów stanowi wspaniały obraz od strony podwórza. Balkon jest teraz pełen życia i wręcz zachęca do spędzania tutaj wieczorów i spożywania posiłków. Bambusowe żaluzje uchronią przed rażącym słońcem oraz wścibskim wzrokiem sąsiadów. Wiklinowe lampy idealnie wpasowują się w całą koncepcję. 

Idealny akcent!

Po drugiej stronie znajduje się duży, wygodny, bujany fotel. Godziny spędzone w nim w towarzystwie dobrej książki i filiżanki kawy na pewno nie będą zmarnowane! Na balustradzie usytuowano niewielką półkę, na której możemy ustawić potrzebne nam, w danym momencie, rzeczy. 

Coś od siebie…

Niewielki drewniany mebel spełnia funkcję komody. Bez problemu przechowasz w nim naczynia, narzędzia i nieużywane drobiazgi. Rośliny ustawione na stole idealnie łączą się z tymi umocowanymi na barierce. Świece zamknięte w szklanych lampionach nadają niesamowitej atmosfery, o czym szczególnie będzie można przekonać się podczas wieczornego relaksu. 

Jeśli szukasz sposoby na odnowienie swojego mieszkania, sprawdź nasze 7 trafionych pomysłów na wystrój małego balkonu.

Chciałbyś odpoczywać na takim balkonie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu