7 motywujących sposobów na upiększenie ogrodu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 motywujących sposobów na upiększenie ogrodu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od NuBuiten.nl Skandynawski
Loading admin actions …

Posiadanie pięknego ogrodu wypełnionego kwiatami i zielenią, to jedna z niewątpliwych przyjemności, której aż ciężko sobie odmówić. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i odpowiednio podchodzić do wszystkich roślin, aby uzyskać oszałamiający efekt. Przypomnijmy, że ogród dodaje pewną aurę świeżości, których nie mogą zapewnić inne elementy dekoracyjne.. A rośliny nigdy nie wychodzą z mody i mogą wyglądać świetnie przez wiele lat! Skoro mamy ogród, to warto o niego odpowiednio zadbać lub po prostu nieco go urozmaicić.

Altanka

Do każdego ogrodu możemy ją dodać! Altanka jest jednym z klasycznych elementów w ogrodzie – szczególnie w przypadku tych większych, w których spędzamy praktycznie całe lato na zabawach z dziećmi i rodzinnych spotkaniach przy stole na świeżym powietrzu. Fani grillowania oraz Ci, którzy uwielbiają wakacje we własnym ogrodzie z pewnością doceniają wartość altanki.

Miejsce na grilla

Mając ogród – niezależnie od tego, czy duży, czy skromniejszych rozmiarów – jedną z przyjemniejszych rzeczy do jakiej możemy go wykorzystać jest urządzenie grilla, czy to dla rodziny, znajomych, czy może romantycznej kolacji z grillowanymi warzywami w roli głównej. Jeśli tego wciąż brakuje w Waszym ogrodzie, to koniecznie się zastanówcie nad zagospodarowaniem miejsca na grilla. 

Dla tych, którzy mają mniejsze działki, przygotowaliśmy mały przewodnik: Który grill jest najlepszy na małą działkę?

Naturalny staw

Woda jest potrzebna nie tylko do utrzymania roślin przy życiu, odpowiedniej pielęgnacji trawy, ale również jest doskonałym pomysłem, aby urozmaicić nasz ogród. Do tego mamy kilka opcji. Jednym z nich jest zbudowanie stawu. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej lokalizacji w ogrodzie. Nie jest to przypadkowy wybór: staw powinien mieć 4 lub 6 godzin bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi dziennie. Z mniejszą ilością słońca, kwiaty wodne nie kwitną, a nadmiar grozi powstawaniem glonów. Musimy również uniknąć sadzenia drzew wokół, tak aby ich cień nie przeszkadza.

Huśtawki

Kto nie uwielbiał w dzieciństwie spędzania czasu na huśtawce? Jeśli chcemy stworzyć w naszym ogrodzie prawdziwą oazę spokoju i miejsce do relaksu, zdecydowanie powinniśmy się zastanowić nad huśtawką w naszym ogrodzie! Zawieszona w cieniu będzie świetnym miejscem na odpoczynek z książką w ręce lub po prostu pozwoli nam na chwilę odpłynąć w marzenia i wrócić do dzieciństwa!

Ścieżka w ogrodzie

Nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i dekoracyjna – tak powinna być idealna ścieżka w ogrodzie. Możemy ją stworzyć z różnych materiałów, takich jak kamień, żwir, beton, czy drewno – od aranżacji ogrodu i naszych potrzeb zależeć będzie, co wybierzemy. Niezależnie od tego, jaki typ ścieżki wybierzemy, powinna być trwała, odporna na mróz i antypoślizgowa, a oprócz tego pasować do stylu w jakim został urządzony ogród .

Kwiaty doniczkowe

Małe, duże, szerokie, wysokie, białe, czarne, szare, ceramiczne, drewniane… Wśród donic i doniczek mamy naprawdę spory wybór! Możemy je dopasować do wystroju naszego wnętrza, podkreślić aranżację lub stworzyć kolorystyczny akcent, który będzie się wyróżniał na tle całego ogrodu. Jeśli mamy wiele kwiatów, to powinniśmy raczej wybrać neutralne opcje, tak aby razem nie wyglądały chaotycznie. Pamiętajmy, że to przede wszystkim kwiat jest głównym dodatkiem, a dopiero później donica, która ma tylko uzupełnić dekorację. Donice mogą być wykonane z różnych materiałów i występować w przeróżnych kolorach. Możemy też postawić na samodzielne ozdabianie i przemienić zwykłą donicę w prawdziwe dzieło sztuki.

Karmnik dla ptaków

Co może lepiej umilić nam czas w ogrodzie niż śpiew ptaków? Zaprośmy je do naszej przestrzeni! Karmnik dla ptaków zazwyczaj kojarzy nam się z domem w miniaturowej wersji – proste ściany, dwuspadowy dach i otwór przez który ptaki mogą wejść do środka – w tym przypadku jest inaczej. Chociaż karmnik ma o wiele prostszą budowę niż tradycyjny, to wygląda nowocześnie i jednocześnie skromnie. Decydując się na inny kolor możemy dodać nieco radośniejszego wydźwięku karmnikowi, ale pamiętajmy, żeby nie był zbyt pstrokaty, bo to mogłoby zniechęcić naszych skrzydlatych gości.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu