Szybki remont łazienki - proste, ale efektowne pomysły

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Szybki remont łazienki – proste, ale efektowne pomysły

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna łazienka od Arquiteto Aquiles Nícolas Kílaris Nowoczesny
Loading admin actions …

Czasem potrzebujemy zmiany we wnętrzu, która niekoniecznie będzie oznaczać poważny remont. Jak odświeżyć przestrzeń i przeprowadzić metamorfozę wnętrza bez ingerencji w podstawowe elementy aranżacji, takie jak kolor i struktura ścian, czy podłóg? Najprostszą odpowiedzią jest dodanie dekoracji, jednak nie zawsze wpływa to na wygląd wnętrza w takim zakresie w jakim byśmy sobie tego życzyli. Na czym powinniśmy się skupić, jeśli chcemy mieć łazienkę w nowym wydaniu? Przede wszystkim na wszystkich elementach, które możemy nieinwazyjnie dodać do już istniejącej aranżacji. Wszystko zależy od tego, jaki charakter wnętrza chcemy otrzymać, czy planujemy stworzyć wnętrze bardziej romantyczne, nowoczesne, a może korzystając z ludowych inspiracji?

Po pierwsze – posprzątaj!

Jeśli chcemy w jakiś sposób ulepszyć łazienkę, to przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od sprzątania. Nie chodzi tu o powierzchowne przetarcie kurzu, ale o dokładne posprzątanie, czyli wyszorowanie wszystkich zakamarków. Dzięki temu będziemy w stanie realnie ocenić, czy to już czas na wymianę drewnianej zabudowy, czy może fugi łączące kafelki już się zużyły i trzeba to uwzględnić podczas remontu?

Lepszy przepływ wody

Converting Out Building into Shower Room Klasyczna łazienka od Paul D'Amico Remodels Klasyczny
Paul D'Amico Remodels

Converting Out Building into Shower Room

Paul D'Amico Remodels

Chyba nie ma nic gorszego niż stanie pod prysznicem z którego ledwo ścieka strużka wody! Jeśli nie czyściłeś słuchawki prysznicowej od dawna, to najlepiej jest potraktować ją sodą oczyszczoną i octem – gdyby taka mieszanka wcale nie pomogła, pozostanie nam jej wymiana. Przecież nie chcemy stać godzinami pod prysznicem z którego ledwie kapią krople wody!

Wymiana armatury

Również od armatury zależy komfort użytkowania łazienki. Pamiętajmy, że zawsze możemy ją zmienić, a co za tym idzie – odmienić wnętrze np. poprzez dodanie bardziej stylowego modelu, który może podkreślić aranżację, stworzyć bardziej surowe wnętrze lub nowoczesne – wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Ważne, żeby była spójna z resztą wyposażenia.

Dodatkowe światło

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z magicznej wręcz mocy dużej ilości naturalnego światła we wnętrzu. Im więcej, tym lepiej! Jeśli okno w naszej łazience jest za małe, ale mamy możliwość jego powiększenia, to powinniśmy się na to zdecydować, ponieważ więcej naturalnego światła optycznie powiększy łazienkę i sprawi, że będzie się wydawać przestronniejsza. Wybicie dodatkowego lub powiększenie istniejącego już okna wymaga pomocy fachowca, jednak rezultat jest tego wart! W innym wypadku możemy dodać kilka lamp, które będą rozświetlać przestrzeń.

Przemalowanie ścian

Przytłaczające i nudne ściany w łazience? Remedium na to zmartwienie jest bardzo proste – wystarczy zmienić ich kolor. Może czas zaszaleć z energetyczną żółcią lub witalnym pomarańczem? Pamiętajcie jedynie, aby kolor był w miarę dopasowany do aranżacji łazienki oraz dostępnej przestrzeni – w mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się jasne kolory.

Wolicie klasyczne kolory w łazience? Oto one: Niebieska łazienka – oryginalne pomysły.

Renowacja mebli łazienkowych

Jeszcze całkiem niedawno wszystkie meble łazienkowe wyglądały dość podobnie i nie zachwycały swoją formą, ani innowacyjnością. Na szczęście design zawitał również tam, gdzie wydawało się, że nigdy nic się nie zmieni. Meble łazienkowe nie muszą być uniwersalne – również mogą mieć wpływ na aranżację i jej finalny wygląd. Jeżeli chcemy zmienić w łazience coś w większej skali niż tekstylia i dekoracje, to powinniśmy przyjrzeć się dostępnym meblom lub spróbować ich wykonania samemu! Możemy też przerobić stare meble i szafki na meble łazienkowe. W ten sposób otrzymamy wyjątkowe i oryginalne wyposażenie wnętrza, które będzie wyglądać świeżo i z pewnością zapomnimy o tym, jak łazienka wyglądała wcześniej. Jest to mniejszy zabieg niż malowanie ścian na nowo, ale przynosi równie efektowne rozwiązanie.

Dekoracje i sztuka w łazience

Nawet najmniejsze dekoracje potrafią zupełnie odmienić wnętrze domu, a już szczególnie, gdy dodamy je do pomieszczenia, które raczej traktujemy wyłącznie użytkowo i nie zawsze zastanawiamy się nad doborem dodatków do niego. Jeśli do łazienki dodamy kilka ciekawych i estetycznych przedmiotów, od razu będzie wyglądać o wiele przyjemniej. W mniejszych łazienkach, w których nie mamy miejsca na dodatki, wystarczy, że jako pojemniki i dozowniki np. na mydło lub sól do kąpieli, wybierzemy coś wyjątkowego i świetnie oddającego klimat całej aranżacji.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu