Od starego ceglastego budynku po nowoczesny dom marzeń | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od starego ceglastego budynku po nowoczesny dom marzeń

A.D. A.D.
od Arend Groenewegen Architect BNA Wiejski
Loading admin actions …

Grupa architektów z Arend Groenewegen zaprojektowała dom, w którym przejrzystość, światło i przestrzeń stanowią jedną całość. Jest to marzenie wielu osób, poszukujących wyśnionego domu, coś, co jest trudne do znalezienia, ale osiągnięcie celu stanowi nagrodę wartą poszukiwania. Ogród przylegający do posiadłości to cudowne, idylliczne miejsce, w  którym można odpocząć. Stał się inspiracją do stworzenia wyjątkowego projektu remontu starego ceglastego domu o niemodnej bryle. Renowacji zostało poddane zarówno wnętrze jak i zewnętrzna elewacja. Jeśli dołączyć do naszego spaceru po tym domu, możecie to wszystko zobaczyć na własne oczy. Dajcie się zainspirować!

Fasada

Dobra architektura cechuje się tym, że jest wspaniale osadzona w kontekście i tutaj widzimy doskonały przykład. Ten imponujący dom jednorodzinny jest znakomicie zintegrowany z zewnętrzną przestrzenią. Znajduje się na wsi a jego relacja z zielenią wokół, z trawnikiem, ogrodem i wodą jest bardzo przyjacielska. To idylliczne miejsce, gdzie atmosfera starych sadów jest wciąż żywa. W budynku głównym oraz budynkach bocznych powstały wygodne miejsca, gdzie można komfortowo mieszkać i przyjmować przyjaciół. Z zewnątrz dom jest nowoczesny i elegancki – spokojna stonowana kolorystyka oraz duża ilość przeszkleń, wyglądają bardzo korzystnie. 

Z widokiem na ogród

Z tej perspektywy, widzimy dobry przykład eleganckiego wykończenia oranżerii. Pomieszczenie to, składa się wyłącznie z okien, więc jego wnętrze jest wypełnione jasnym światłem. Ponadto, w ten sposób zapewniono wizualne połączenie pomiędzy wnętrzem i obszarem na zewnątrz. Ogród okrąża dom ze wszystkich stron, dzięki czemu stanowi idealne miejsce na wypoczynek z rodziną. Natura odgrywa tu najważniejszą rolę. 

Taras został złożony w trakcie prac remontowych. Obecnie stanowi płynne przedłużenie przestrzeni życiowej na zewnątrz . Konstrukcja i wyposażenie zostało dostosowane do nowoczesnej architektury domu, z ogrodem tworzy spójny i harmonijny obraz.

Kochacie naturę, zieleń i ogrody? Zobaczcie także: 6 najlepszych polskich ogrodów

Rzut oka na elewację

Jeszcze ostatni rzut oka na odnowiony budynek. Ciemny duży komin przecina elewację na dwie części w płaszczyźnie pionowej. Nadaje wyjątkowy charakter temu miejscu.  W poziomie, budynek jest podzielony za pomocą drewnianych listew przysłaniających duże szklane okna. 

Dziś dom jest mało rozpoznawalny. Tylko asymetryczny kształt dachu przypomina stan poprzedni. To miejsce wygląda teraz o wiele bardziej nowocześnie, bardziej stylowo i świeżo. Sprawia bardzo luksusowe wrażenie. A jak było kiedyś?

Dawny budynek

Dawny budynek był wyjątkowy, miał duszę, był dość ładny ale z biegiem lat stawał się przestarzały i wymagał renowacji. Dzikie pnącza porastały starą elewację. Natura miała w tym okresie ważną rolę, ale nie była odpowiednio ukierunkowana. Widzimy na tym przykładzie, w jaki sposób współczesna adaptacja może przyczynić się do uchwycenia atmosfery i ducha tego domu ale w sposób nowoczesny. 

Wnętrze oranżerii

Inspiracją do stworzenia takiego pomieszczenia były dawne pomarańczarnie, które budowano w parkach, rezydencjach i ogrodach pałacowych. Ich konstrukcja była lekka, szklana, często z przeszklonym dachem. Stanowiły miejsce spotkań rodzin, zabaw, spotkań towarzyskich czy przedstawień teatralnych. 

W odremontowanym domu powstała wyjątkowa i klimatyczna oranżeria. Są dwa elementy, które determinują wygląd tego wnętrza: światło i przestrzeń. Wysokość pomieszczenia jest imponująca. Przez szklane drzwi z dwóch stron, zapewniono bezpośredni dostęp do tarasu. Aby wygląd wnętrza harmonizował z nowoczesną elewacją zaaranżowano go w bieli, z dodatkiem jasnego drewna i neutralnych odcieni. Zasłony, stylowa lampa w organicznym kształcie i drewniany parkiet sprawiają, że choć jest współcześnie, to także przytulnie. Salon – oranżeria robi bardzo eleganckie wrażenie. 

Kuchnia

Podczas prac remontowych, układ pomieszczeń i plan domu został zmieniony i przystosowany do nowoczesnych wymagań życia. Pokój dzienny teraz wspaniale komponuje się z otwartą kuchnią. Została ona zaprojektowana zarówno stylowo jak i funkcjonalnie – z dużą wyspą, nowoczesnymi urządzeniami do gotowania i dużą ilością miejsca do pracy spełnia każde, najskrytsze marzenia pani domu. Elegancki wygląd sprawia, że serce każdego kucharza bije szybciej. Warto też zwrócić uwagę na duże okna i drzwi, które prowadzą do ogrodu.

A czy Wam także marzy się domowa oranżeria?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu