6 niepowtarzalnych kuchni rustykalnych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 niepowtarzalnych kuchni rustykalnych

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Rustykalna kuchnia od SALM Caminetti Rustykalny
Loading admin actions …

Jest taki rodzaj kuchni, który każdy kojarzy z wystrojem babcinej chatki. Przytulna, domowa, jednocześnie prosta i wyjątkowo funkcjonalna, kuchnia z klimatem to właśnie kuchnia rustykalna. Coraz częściej w opozycji do trendu kuchni nowoczesnych, które mają lśniące blaty, jednolite ściany i wykończenia na wysoki połysk, pragniemy wrócić do atmosfery kuchni tradycyjnej, buchającej rodzinnym żarem. Kuchnia rustykalna to przede wszystkim nawiązanie do kuchni wiejskiej i jest przyjazna wszystkim wnętrzom. Jak taką kuchnię urządzić? Oto kilka przykładów na fenomenalne kuchnie rustykalne, które od razu przeniosą nas w przytulny świat domowych wypieków i własnych przetworów.

1. W zabudowie

Możemy zdecydować się na drewniane meble lub nietypowo wybrać meble w zabudowie. Jeżeli podoba nam się drugie wyjście, ale mamy już meble, to zawsze możemy zmienić kolor frontów! Uzyskany efekt będzie podobny do mebli np. w kamiennej zabudowie. Takie rozwiązanie z pewnością upodobni naszą kuchnię do tradycyjnego wnętrza. Kuchnia rustykalna to nie tylko aneks i meble, ale też ściany i sufit.

2. Z kolorem

Kuchnia rustykalna nie musi być nudna, mdła i jednolita. Oczywiście powinna zachować takie elementy, jak naturalne drewno, kafelki, odcienie brązu i beżu, do tego wykończenie z surowców naturalnych jak drewno, czy kamień. Jednak nie oznacza to, że nasza kuchnia musi być tym samym nudna. Jeżeli mamy mało miejsca na dodatki i dekoracje, to wystarczy, że zaszalejemy z kolorem. Malując tradycyjną kuchenkę, czyli w tym przypadku piec kuchenny na drewno, na kontrastujący względem całości wyposażenia kolor, to możemy być pewni, że taka kuchnia będzie tętnić energią.

Łączenie elementów

Podchodząc do aranżacji kuchni rustykalnej możemy albo zdecydować się na całą zabudowę albo skusić na połączenie ze sobą różnych środków. W tym przypadku widzimy połączenie wielu elementów, ale inspiracja pozostaje ta sama – kuchnia rustykalna, wiejska, domowa i przytulna. Musimy pamiętać, że w wiejskich kuchniach wszystko jest naturalne, tak jak i ich użytkowania, czyli przede wszystkim stawiamy na wygodę, a dopiero później na estetyczną spójność.

Inny kolor

Jak widać zmiana koloru podłogi może całkowicie odmienić wnętrze! Jest to taka sama kuchnia, jak na pierwszym zdjęciu, jednak z całkowicie inną energią – niebieska podłoga dodaje energii i urozmaica wnętrze nadając całości bardziej indywidualny charakter.

Szukacie innych przykładów na kuchnię rustykalną? Sprawdźcie tutaj: Rustykalna kuchnia z cegłą – 6 ciekawych pomysłów.

Zamiast szafek

Do kuchennych szafek i wysuwanych szuflad jesteśmy przyzwyczajeni. Brak frontów w szafkach nieco szokuje i zadziwia, jednak jest wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Mając zabudowę w kamieniu z drewnianym wykończeniem, po co dokładać do tego szafki, skoro można posłużyć się wygodnymi zasłonami z materiału, które dobierzemy wedle uznania. Oto przykład na piękną kuchnię rustykalną, która ma wszystko, czego potrzebuje prawdziwa kuchnia, a do tego wymagała wyjątkowo mało elementów i dodatków, aby uzyskać niepowtarzalny klimat miejsca w którym podtrzymywany jest ogień domowego ogniska.

Dekoracje

W kuchni rustykalnej wszystko jest proste – mamy proste meble z naturalnego drewna, podstawowe wyposażenie, prostą kolorystykę, również dodatki muszą być proste. W tym tkwi całe sedno nawiązania do wiejskiego klimatu i ludowych motywów. Prawdziwe piękno natury przeniesionej do kuchni jest ujęte w suszonych kwiatach, ziołach, warkoczach czosnku. Do tego dochodzą motywy kwiatowe na zastawie, ręcznie dzierganych serwetach i białych firanach.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu