Praktyczny i nowoczesny dom

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Praktyczny i nowoczesny dom

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od BAM! arquitectura Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zaprezentujemy Wam projekt, który łączy w sobie to, co najlepsze w nowoczesnej architekturze-minimalistyczną bryłę oraz innowacyjne materiały wykończeniowe. Jest to dom o geometrycznej, sześciennej formie oraz płaskim dachu, który wykorzystano na stworzenie przestronnego tarasu. Prezentuje się niezwykle oryginalnie nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. Przekonajcie się sami!

Widok od strony ulicy

Bryła domu przywodzi na myśl dwa nałożone na siebie sześcienne pudełka. Elewacja parteru pokryta została warstwą betonu, dzięki czemu budynek nabiera industrialnego charakteru. Materiał ten staje się coraz bardziej popularny w architekturze, odznaczając się nie tylko ciekawą estetyką, ale także duża odpornością i trwałością. Piętro otynkowano z kolei na biało, tworząc ciekawy pod względem wizualnym kontrast. Od tej strony okna i przeszklenia są niewielkie, gwarantując domownikom wysoki poziom prywatności.

Widok od strony ogrodu

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się z drugiej strony- tutaj niemal cała ściana parteru została przeszklona, otwierając wnętrze domu na ogród. Szklane przesuwane drzwi płynnie łączą strefę dzienną z ogrodem. Na płaskim dachu stworzono niezwykle ciekawy tarasu, o czym przekonacie się na następnym zdjęciu.

Taras

Płaski dach domu pokryto po części trawą, a po części żwirem, nadając mu właściwości dachu zielonego. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, zapewniając wnętrzom lepszą izolację oraz pozwalając zagospodarować obszar dachu zielenią. Domownicy stworzyli tutaj dla siebie wyjątkowe miejsce do relaksu, wyposażając je w wygodne meble i niewielkie ognisko.

Wnętrze

Wnętrza domu rozplanowano na dwóch kondygnacjach. Dominującym w nich materiałem jest beton. Dzięki jego zastosowaniu wytworzono stałą nić pomiędzy charakterem fasady a aranżacją pomieszczeń w środku. Surowy charakter tego materiału złagodzono białymi ścianami oraz licznymi wielkoformatowymi przeszkleniami. Do środka wpada przez nie mnóstwo naturalnego światła- jego dodatkowym źródłem są okna na piętrze.

Strefa dzienna

Na przestronnym piętrze zlokalizowano strefę dzienną, łączącą w sobie obszary salonu, jadali i kuchni. Wyposażono ją w meble nowoczesne, ale nadające temu wnętrzu przytulny i ciepły charakter. Drewniany stół i krzesła w jadalni emanują naturalnością, a meble wypoczynkowe w salonie zachwycają nowoczesnym designem. Ta fotografia ukazuje nam w pełni, jak ogromną rolę w tym projekcie odgrywają wielkoformatowe przeszklenia- to własnie za ich sprawą wnętrza skąpane są w naturalnym świetle, a domownicy zyskują fantastyczny widok na ogród.

Inny dom w podobnym stylu obejrzycie w Katalogu Inspiracji Nowoczesny i stylowy dom z betonu.

Jak Wam się podoba taki pomysł na zagospodarowanie dachu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu