Tanio i szybko: 6 niesamowitych domów prefabrykowanych | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tanio i szybko: 6 niesamowitych domów prefabrykowanych

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Casas Cube Nowoczesny
Loading admin actions …

Fakt, że domy prefabrykowane są bardzo popularne w dzisiejszych czasach to nie przypadek! Na pewno wszyscy słyszeliście o domach modułowych lub prefabrykowanych (są to domy, których części składowe zostały wcześniej wykonane w fabryce, a następnie przetransportowane na plac budowy, by zostać złożonymi w całość) – czas ich budowy jest o wiele krótszy w porównaniu z tradycyjnym budownictwem, co ma swoje odzwierciedlenie w jej kosztach! Jest to budownictwo bardzo ekonomiczne. Poza tym, domy prefabrykowane są wykonane z materiałów o wysokiej odporności na wszelkie uwarunkowania pogodowe. Nie możemy też nie wspomnieć o wartości wizualnej takich domów. Mowa tu o bardzo nowoczesnym budownictwie i różnorodnych kształtach.

Jeżeli potrzebujecie więcej powodów, żeby postawić na budownictwo prefabrykatów, przygotowaliśmy zestawienie 6 domów, które podbiły nasze serca i zapewne podbiją również i Wasze! Sprawdzimy to?

1. ​Funkcjonalny i estetyczny

Wielkość budynku nie ma wiele wspólnego z jego funkcjonalnością… Istnieją domy prefabrykowane o różnej wielkości i zróżnicowanych wzorach. W tym modelu znajdujemy nawet taras, pozwalający na cieszenie się przyrodą i krajobrazem otaczającym budynek. Połączenie ciemnych i neutralnych kolorów sprawia, że jest to bardzo nowoczesny i elegancki dom. Duże okna, które możemy zauważyć na większości ścian, pozwalają przełamać mit, że prefabrykowane domy nie mogą być tak eleganckie, jak każda konwencjonalna konstrukcja.

​2. Przenośny urok

od homify

Kolejną ogromną zaletą budownictwa modułowego jest to, że takie domy mogą być przenoszone w dowolne miejsce, o ile panujące warunki gruntowe zostały przestudiowane i uznane za stabilne. Ten przykład domu modułowego, w swej prostocie i białym minimalizmie pokazuje, że nie potrzebujemy ogromnych powierzchni na stworzenie uroczego i atrakcyjnego domu. Byłby to wspaniały domek na wsi, prawda? Mieszkańcy tego domu zapewne mają wrażenie, że wakacje nie kończą się nigdy!

3. ​Nowoczesne schronienie

Nowoczesne domy od NOEM Nowoczesny

Model tego domu modułowego jest fascynujący i ultra futurystyczny: jego kształt z zaokrąglonymi rogami jest niepodobny do niczego, co widzieliśmy wcześniej. Jest to doskonały przykład na to, że nie ma żadnych ograniczeń dla kreatywności projektantów domów prefabrykowanych! Poza tym, tego typu domy są zazwyczaj bardzo przyjazne środowisku i budowane z naturalnych i odpornych na warunki pogodowe materiałów.

​4. Drewno i kolory

Drewno jest jedną z najlepszych opcji przy wyborze materiału bazowego do budowy domu modułowego. Jest ono bardzo stabilne, wytrzymałe, niezawodne i wszechstronne. W dodatku świetnie wygląda w każdej odsłonie! Na tym zdjęciu widzimy cudowną elewację, która opiera się na idei stopniowej gradacji kolorystycznej ziemi. Zupełnie jakbyśmy patrzyli na przekrój gleby, widzimy różne odcienie, które zostały tu przedstawione za pomocą drewnianych paneli. Mimo, że kształt domu jest dość tradycyjny, jego wizerunek nie należy do nudnych. Uroczy projekt, prawda?

5. ​Podwójnie innowacyjny

Dwa duże, nowoczesne i kreatywnie stworzone poziomy, które wyglądają jakby się krzyżowały: całość wygląda na bardzo przestronną i jasną. Ten dom z prefabrykatów zaskakuje nas spektakularnym projektem i układem przestrzennym. Tu nie ma mowy o nudzie i braku pomysłu. Nie brak tu charakteru i pazura. Tym bardziej, że ten dom stoi w otoczeniu pięknej natury. Ciekawe zestawienie. Pewnie jeden z ciekawszych domów modułowych w Polsce! Kto nie chciałby tu zamieszkać?

6. ​Z oryginalnym dachem

Nie brakuje tu niespodzianek i uroku. Ten oryginalny i twórczy, zadaszony taras jest zaskakującym elementem elewacji domku modułowego. Ogólnie rzecz ujmując, widzimy nowoczesny i bardzo estetyczny dom. Szczególnie przykuwa naszą uwagę kolorystyka elewacji – czarne bloki pokryte zostały drewnem. Całość jednocześnie doskonale wpisuje się w naturalny krajobraz, jak i z nim kontrastuje. Dzięki temu możemy dostrzec, jak luksusowy jest to dom prefabrykowany.

Jeśli podoba Wam się temat prefabrykatów, polecamy również zajrzeć do Katalogu Inspiracji: Gotowe domy – wady i zalety

Który dom podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu