Najwspanialsza rezydencja? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Najwspanialsza rezydencja?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Klasyczne domy od JUNOR ARQUITECTOS Klasyczny
Loading admin actions …

Jeśli nowoczesna architektura niekoniecznie odpowiada Waszym gustom, a z drugiej strony czerpanie lokalnej tradycji też nie prezentuje się jako doskonała alternatywa, to inspiracji można poszukać zagranicą, nawet za oceanem! Dzisiaj przeniesiemy się z Wami do Argentyny, gdzie czeka na nas budynek określany przez niektórych mianem najwspanialszej rezydencji Ameryki Południowej. Czy projekt architektów z biura Junor Arquitectos na nie zasługuje? 

Zaraz się przekonamy…

Pośród zieleni

Czeka na nas wizyta w pełnym uroku budynku w stylu kolonialnym. Elewacja w kolorze terakoty spaja się w jedno z dachem o konstrukcji drewnianej pokrytym czerwoną dachówką. Ciepłe barwy budynku prezentują się wspaniale, wyłaniając się zza bujnej, zielonej roślinności, która przeszkadza w kontemplowaniu fasady. Drzwi wejściowe wykonano z naturalnego drewna. Czas przekroczyć próg…

Jadalnia

Długi korytarz prowadzi nas do jadalni. Możemy przyjrzeć się teraz od drugiej strony konstrukcji podtrzymującej dach. Piękna naturalnego drewna nie potrzeba było zasłaniać. Wprowadza ono wyjątkowy klimat do przestronnego wnętrza, zwłaszcza że oddziałuje na nas wespół z eleganckim żyrandolem. Został on zawieszony nad długim stołem, przy którym zasiąść może nawet dziesięć osób.

Salon

Chociaż panuje tutaj klimat tradycji, klasyki, domowości, znalazło się także miejsca na współczesne rozwiązania. Najbardziej spektakularnym z nich jest chyba rozdzielenie strefy jadalni i salonu kominkiem z paleniskiem przeszklonym na obie strony. Widokiem tlących się płomieni można cieszyć się tak podczas posiłków, jak i w trakcie relaksu na wygodnej sofie lub lektury ulubionej książki na ciekawym, pomarańczowym fotelu.

Kuchnia

Przechodzimy do prawdziwie luksusowej kuchni… Tyle przestrzeni to marzenie niejednej zapalonej kucharki czy kucharza! Zabudowę kuchni stworzono z kostek z naturalnego kamienia, a drzwiczki i szuflady wykonano z pomalowanego na biało drewna, to styl rustykalny w najlepszym możliwym wydaniu. Wspomnijmy jeszcze o praktycznej, monumentalnej wyspie na środku oraz o dużym, panoramicznym oknie, dzięki któremu naturalne światło zalewa przestrzeń przygotowywania posiłków.

Łazienka

Powoli przechodzimy do pomieszczeń prywatnych. Rozpoczynamy do zwiedzania zachwycającej łazienki urządzonej w stylu klasycznym. Ponieważ w tym domu nie ogranicza nas metraż eleganckie, ceramiczne umywalki stoją na stylowych nóżkach, nie ma konieczności wykorzystania przestrzeni pod nimi na półki. Dużą zaletą tej łazienki jest także otwarcie jej na wspaniały ogród…

Sypialnia główna

Na koniec nasze ulubione pomieszczenie w tym budynku: sypialnia główna. Znajdziemy tutaj aranżację w stylu kolonialnym ze wspaniałym kominkiem i jeszcze wspanialszym, rzeźbionym baldachimem nad małżeńskim łożem. W takiej sypialni można poczuć się jak ktoś wyjątkowy, co do tego nie mamy wątpliwości. Jasne ściany w kolorze wpadającego w żółć beżu stanowią doskonałe tło dla brązu drewna. 

Też marzycie o niesamowitej sypialni? Ten Katalog Inspiracji może wskazać Wam właściwą drogę: Wyjątkowe sypialnie- 7 pięknych przykładów!

Spodobała się Wam ta argentyńska willa?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu