11 wyjątkowych domów z dużymi oknami

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 wyjątkowych domów z dużymi oknami

Alicja Olko Alicja Olko
Śródziemnomorskie domy od 08023 Architects Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Domy o wielkoformatowych przeszkleniach posiadają wiele zalet- do ich wnętrz wpada ogrom naturalnego światła, zapewniają lepszą wentylację, a także gwarantują mieszkańcom fantastyczne widoki na okolicę. Ponadto prezentują się wyjątkowo nowocześnie i stylowo- szkło jest jednym z najpopularniejszych materiałów we współczesnej architekturze.

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam 11 pomysłów na to, jak zaprojektować dom o wielkoformatowych oknach. Pokażemy, na jak wiele różnych sposobów wykorzystać można przeszklenia i jak zróżnicowany efekt końcowy można osiągnąć. W tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Tradycyjny

Wielkoformatowe przeszklenia z powodzeniem zastosować można także  domu o charakterze tradycyjnym. W tym przypadku klasyczna bryła o dwuspadowym dachu zyskała bardziej współczesny charakter za sprawą niemal całkowicie przeszklonej fasady.

2. Neoklasyczny

Projekt tego domu nawiązuje swoim stylem do klasycznej architektury XIX wieku. Także i tutaj zastosowano wielkoformatowe okna, jednak w formie bardziej tradycyjnej. Okna rozmieszczono w powtarzającej się sekwencji, dzięki czemu budynek nabiera uporządkowanego charakteru i symetrii.

3. Funkcjonalny

W tym przypadku wielkoformatowe okna idą w parze z klasycznymi drewnianymi okiennicami. Nie ma w tym rozwiązaniu jednak nic staromodnego- prosta, nowoczesna bryła budynku o białej fasadzie nabiera lekkości właśnie dzięki licznym przeszkleniom. Przebija się przez nie światło ze środka, dając fantastyczny wizualnie efekt, zwłaszcza w nocy.

4. Nowoczesny

Villa Kavel 01 Nowoczesne domy od Studioninedots Nowoczesny
Studioninedots

Villa Kavel 01

Studioninedots

Okna o dużym rozmiarze to domena nowoczesnej architektury. Niezwykle modne są współcześnie takie właśnie otwarcia, które stosuje się głownie w celu maksymalizacji naturalnego światła we wnętrzach. Liczne praktyczne rozwiązania typu żaluzje czy zasłony pozwalają na utrzymanie wysokiego poziomu prywatności w środku.

5. Dominujący

W tym projekcie wielkopowierzchniowe przeszklenia zdają się odgrywać główną rolę. To właśnie do nich dopasowano kształt bryły i to one nadają jej ton. Szkło jest materiałem dominującym, a otynkowana na biało konstrukcja zdaje się mu jedynie towarzyszyć.

6. Industrialny

Ten dom o masywnej bryle swoim kształtem bardziej przypomina magazyn lub budynek fabryki, niż lokum mieszkaniowe. Jego betonowa fasada zyskała estetycznej wartości właśnie za sprawą ogromnych przeszkleń. W ten sposób otwarto wszystkie ściany domu, odsłaniając wewnętrzną konstrukcję budynku, co jeszcze bardziej potęguje efekt industrialności.

7. Klasyczne

Tora Blue Limestone floor tiles in a tumbled finish. Klasyczny salon od Artisans of Devizes Klasyczny
Artisans of Devizes

Tora Blue Limestone floor tiles in a tumbled finish.

Artisans of Devizes

Teraz zobaczmy, jak wielkoformatowe okna prezentują się z perspektywy wnętrza. Te klasyczne modele cechują delikatne łuki oraz metalowe ramy, dzięki którym pełnią one nie tylko rolę praktyczną, wpuszczając naturalne światło, ale także dekoracyjną. Swoją estetyką doskonale wpisują się do charakteru ego pałacowego wnętrza.

8. Prostokątne

Okna różnią się od siebie rozmiarem i kształtem- w zależności od tych czynników różnić się będzie efekt, jaki osiągniemy we wnętrzach. W tym przypadku wspaniale drewniane okna wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, a swoim designem doskonale wpisują się w przytulny klimat wnętrz.

9. Pojedyncze

Luz natural abundante Minimalistyczny salon od Tony Santos Arquitetura Minimalistyczny
Tony Santos Arquitetura

Luz natural abundante

Tony Santos Arquitetura

Jedno wielkoformatowe okna to doskonale rozwiązanie na długą i dużą stronę budynku. W ten sposób będzie ono pełnić funkcję przeszklonej ściany, gwarantując niemal panoramiczny widok na zewnątrz. Współcześnie dostępne są także rozwiązania pozwalające na zasłonienie okna, tak jak to widać na zdjęciu.

10.Szklane panele

Okna w formie szklanych paneli na wysokość od sufitu do podłogi to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zwłaszcza w domach zlokalizowanych w malowniczej okolicy. Pozwali to zmaksymalizować korzyści płynące z położenia i wprowadzić krajobraz na stałe do wnętrz.

Jeden z fantastycznych projektów domów z widokiem znajdziecie w Katalogu Inspiracji Niezwykły dom z widokiem!

11. Transparentne

Właściciele tego domu mogą cieszyć się salonem, w którym otaczająca działkę natura odgrywa pierwsze skrzypce. Takie przeszklenia niwelują granicę pomiędzy wnętrzem o ogrodem, pozwalając cieszyć się wspaniałymi widokami.

Podobają Wam się wielkoformatowe przeszklenia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu