Oszałamiający domek | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Oszałamiający domek

mszpakowska mszpakowska
Wiejskie domy od Duo Arquitetura Wiejski
Loading admin actions …

Słowa nie są w stanie opisać piękna i wspaniałej struktury zachwycającego domu, który znajduje się na szczycie góry Gameliras, w pobliży brazylijskiego Natal. Zaprojektowany przez biuro Duo Architects, dom został tak wkomponowany, że stanowi część krajobrazu. Położono nacisk na wykorzystanie lokalnych materiałów, zaś wnętrze zostało zaaranżowane tak, aby wykorzystać jak najwięcej naturalnego światła oraz, by móc cieszyć się bajkowymi widokami. Konstrukcja płynnie łączy ze sobą część zewnętrzną i wewnętrzną w taki sposób, że otrzymano niesamowitą atmosferę intymności. Wybierz się z nami na leniwe zwiedzanie pięknej posiadłości i ciesz oko nieziemskimi krajobrazami. 

Czarujące miejsce

Dom postawiono na dużej skale. Spadzisty dach, styl nawiązujący do loftu i jeden poziom nawiązują do trendów lat siedemdziesiątych. Ciemno bordowy kolor drzwi i okien, w połączeniu z jasnymi kolorami ścian, kamiennymi filarami i ciemnymi belkami, tworzy ekscytującą elewację. Nie zrażono się skalistym otoczeniem i stworzono piękny ogródek, którego urokliwe elementy zachęcają, aby przysiąść na kamieniu. 

Przytulny salon

Dzięki połączeniu ciemnych kolorów z jasnymi elementami stworzono wspaniałe pomieszczenie służące do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, w którym można spędzić długie godziny. Wyciszone światło sprawia, że możemy odpocząć w relaksacyjnej atmosferze. 

Zwróciliście uwagę na przytulny kącik przy kominku? Jest to wspaniale stworzona przestrzeń, gdzie siedziska ułożono dookoła stolika z naturalnego pnia. Ręcznie tkany dywan o żółtych i brązowych zwierzęcych motywach podkreśla charakter łączenie domu z naturą. 

Klasyczne oświetlenie

Stół jadalniany otoczony jest sześcioma klasycznymi fotelami o wysokich oparciach. Drewniana lada służy do odgrodzenia kuchennej przestrzeni od strefy relaksu. Skośny dach ozdobiony jest lampą wyposażoną w liczne diody LED , których jaskrawe światło idealnie oświetla pomieszczenie. 

Kawa na wzgórzu

Ten kto przekroczy próg balkonu, z drewnianą podłogą i żelazną balustradą, już nigdy nie zapomni widoku jaki rozpościera się u podstawy domu. Zielone doliny sprawiają, że zdajemy się być w idyllicznym świecie. Znajdziemy tutaj sporo miejsca do siedzenia, a kolorowe poduchy i drewniane meble idealnie podkreślają rustykalny charakter domu. Czyż nie chciałbyś odpocząć w taki miejscu, napawając się widokiem?

Jasna kuchnia

Choć pomieszczenie jest bardzo małe, zawiera wszystkie niezbędne sprzęty, aby móc służyć dużej, sześcio- czy ośmioosobowej rodzinie. Jasne meble sprawiają, że niewielka kuchnia nie wydaje się być tak przytłaczająca, a właściwa aranżacja sprawia, że bez przeszkód można krzątać się między blatami.

Otulony światłem

Na koniec naszej wycieczki powrócimy jeszcze do widoku z perspektywy ogrodu, aby móc podziwiać konstrukcję w blasku zachodzącego słońca. Zewnętrzne światła wokół domu oraz znikające za horyzontem promienie sprawiają, że całość świeci niczym latarnia, dzięki czemu posiadłość widoczna jest z odległości wielu kilometrów. 

Jeśli jesteś ciekawe innych rozwiązań, przenieś się do drugiego brazylijskiego domu.

Chciałbyś zamieszkać w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu