Przytulny domek | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przytulny domek

Alicja Olko Alicja Olko
od NORMA | Nova Arquitectura em Madeira (New Architecture in Wood) Rustykalny
Loading admin actions …

Mały domek z drewna, położony w samym środku lasu, gdzie jedynym towarzyszem jest szum drzew i ćwierk ptaków- to marzenie wielu z nas. Takie idylliczne miejsce, gdzie zrelaksować się można po ciężkim tygodniu w pracy, stało się rzeczywistością dla tej portugalskiej rodziny. Architektom zlecone zostało zadanie zaprojektowania naturalnej oazy, architektonicznego cudeńka, które swoim designem wpisywałoby się w otaczający go krajobraz, swoim mieszkańcom gwarantując jednocześnie wszystkie niezbędne wygody. Zobaczcie, jak prezentuje się rezultat ich prac!

Widok od frontu

Z tej perspektywy domek prezentuje się niczym tradycyjna leśniczówka, której nadano nieco bardziej współczesny charakter. Za sprawą kształtu bryły, a także drewnianej okładziny, układanej na przemian horyzontalnie i wertykalnie, budynek jawi się bardziej nowocześnie. Wspaniały kolor drewna, a także jego naturalna struktura sprawiają, że dom doskonale wpisuje się w otaczający go leśny krajobraz.

W harmonii z naturą

Odchodzimy parę kroków do tyłu, aby przyjrzeć się budynkowi z dalszej perspektywy. Zlokalizowano go w takim miejscu, aby w jak najmniejszym stopniu zakłócał otoczeniu. Jego budowa nie wymagała zatem wycinania drzew czy ingerencji w krajobraz. Gęsto porośnięta działka pozostała w stanie nienaruszonym. Do domu prowadzi wijąca się pośród drzew ścieżka.

Z profilu

Zdjęcie to pokazuje nam z bliska, jak prezentuje się fasada budynku i jakie materiały wykorzystano do jej pokrycia. Drewniane panele pokrywają elewację, łącząc się świetnie z wielkoformatowymi przeszkleniami. Dzięki nim dom otwiera się na otoczenie, a jego wnętrza skąpane są w naturalny świetle.

Sypialnia

Drewno jest materiałem, który króluje w każdym z pomieszczeń tego domu. To właśnie za jego sprawą w sypialni udało się stworzyć tak przytulną i ciepłą atmosferę. Wyposażenie tego pomieszczenia jest proste, niemal ascetyczne, ale wystarczające, aby spełniało ono swoje podstawowe funkcje. Istotną rolę w aranżacji wnętrz tego domu odegrało oświetlenie. Wydobywa ono z drewna wyjątkowy, przytłumiony blask.

Kuchnia

Wnętrza domu zaaranżowano w sposób skromny, ale funkcjonalny. Prosta kuchnia o białej zabudowie nie zajmuje dużo miejsca, ale gwarantuje wystarczającą ilość schowków i powierzchnie robocze, dzięki którym jest wygodna w użytkowaniu. Nowoczesne meble świetnie łączą się z drewnem o głębokim odcieniu, którym wykończono powierzchnie ścian i podłóg.

Łazienka

Łazienka niemal całkowicie wykończona drewnem nie jest standardowym rozwiązaniem. W tym jednak przypadku projektanci postanowili utrzymać harmonię i estetyczną spójność we wnętrzach, w których to główną rolę odgrywa właśnie drewno. W połączeniu z biała armaturą o prostym designie oraz minimalistycznym wyposażeniem doskonale się ono prezentuje.

O tym, jak zabezpieczać drewno w łazience dowiecie się tutaj.

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu