Tapeta w przedpokoju - 10 niecodziennych pomysłów!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tapeta w przedpokoju – 10 niecodziennych pomysłów!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Projekty,   zaprojektowane przez Disbar Papeles Pintados
Loading admin actions …

Tapeta w przedpokoju to ciekawy sposób na odczarowanie przestrzeni tego miejsca. Jest praktyczna, bo możemy szybko ją odświeżyć czy też zmienić, gdy nadejdzie czas na zmiany. Tapeta w przedpokoju jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że stylistycznie będzie korespondować z pozostałymi pomieszczeniami domu czy mieszkania. Sprawdzi się przy okazji odświeżania małych mieszkań w blokach i będzie najprostszym, a czasem też jednym z tańszych sposobów aranżacji. Pomysł na tapetę jest bowiem sposobem wprowadzenia niecodzienne klimatu. Bardzo ważne jest, aby podczas wyboru wzorów, kolorów czy stylistyk stawiać na niecodzienne rozwiązania. Co to oznacza? Nie próbujmy inwestować we wzory, które widzieliśmy milion razy, nie starajmy się też ograniczać się do zdjęć, które są popularne i wszyscy je znają – tapeta w przedpokoju będzie w przeciwnym razie wyglądać banalnie i nie osiągnie swojego głównego celu – zaskoczenia. Bo tak. Tapeta może zaskakiwać, nawet w przedpokoju. Przygotowaliśmy dla Was krótki spacer po najciekawszych i najbardziej pomysłowych wzorach, które spowodują, że tapeta w przedpokoju nie znudzi się po jakimś czasie, nie będzie odstraszać swoim nieciekawym i popularnym wyglądem.

Więcej pomysłów na tapety we wnętrzu, na pewno znajdziecie w artykule ’Tapety 3D na ścianę do każdego pomieszczenia’.

Nietypowa kompozycja

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Rebel Walls Russia
Rebel Walls Russia

Обои из старой карты города

Rebel Walls Russia

Tapeta w przedpokoju to nie tylko wzory, abstrakcje czy zdjęcia, ale także nietypowe grafiki. Aranżacja powyżej jest w jakiś sposób ciekawa. Łączy stare z nowym, świeże z zakurzonym. Ale jednak gdzieś ta geometria ulic widoczna na mapie przekłada się jednak we wnętrzu, istnieje jakiś łączący wszystko w całość element, który umożliwia takie nietypowe zestawienie. Aranżacja ta udowadnia, że liczba wzorów i rozwiązań jest na prawdę ogromna.

Nieprzeciętny indywidualizm

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Mineheart
Mineheart

Interiors

Mineheart

Tapeta w przedpokoju w wersji historycznej? Kompozycja motywów, którą możemy dojrzeć na zdjęciu powyżej jest niezwykle ciekawa. Zupełnie niespotykana. Natomiast jest w niej coś bardzo intrygującego. Na pewno nie będzie uniwersalnym rozwiązaniem i raczej nie tworzy przytulnego wnętrza. Tendencja tej stylistyki odeszła w kierunku indywidualizmu, który stawia na poczucie humoru i pastisz.Jedynie odważne wnętrza, które będą kontynuować ten niezwykle obrazowy sposób wykończenia wnętrza zdecydują się na takie wyjątkowe i nietypowe zaproszenie do salonu. Tapeta w przedpokoju może, więc czasem może być ostrzeżeniem, że niczego zwykłego spodziewać się we wnętrzu nie możemy! 

Poczucie humoru

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Studio Lisa Bengtsson
Studio Lisa Bengtsson

TILLSAMMANS WALLPAPER

Studio Lisa Bengtsson

Idąc tropem niezwykłych tapet, docieramy do miejsca, gdzie niezwykłość przejawia się w poczuciu humoru. To jeden z faworytów jeżeli chodzi o wyjątkowe tapety. Pełen pomysłu i dobrego samopoczucia wzór, który został zreinterpretowany na nowo ze starych, klasycznych i nieco ciężkich tapet. Szalenie podoba nam się niekonwencjonalność grafiki. Kompozycja, która będzie dobierana do takiego wzoru musi dać miejsce na wypowiedź całej estetyce tapety. Musi, więc uszanować nieszablonowość i pozwolić sobie na drugi plan w tej rozgrywce. Najlepiej widać to na przykładzie wieszaka, który również nawiązuje do historii i nieaktualnych już elementów – swoim kształtem i kolorem wpasował się w tło tak dobrze, że prawie zniknął. I to chodzi. 

Retro tapeta w przedpokoju

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez U2
U2

Mural wallpaper, point wallpaper

U2
U2
U2

Nadszedł czas na prawdziwe retro. Tapeta w przedpokoju to nieograniczone możliwości aranżacyjne i niezwykłe sposoby na stylizację wnętrz. Tak. Już nie aranżację, ale stylizację wnętrza. Przy pomocy odpowiedniej kolorystyki, wzoru oraz wyposażenia jesteśmy wstanie stworzyć przestrzeń, którą trudno przekopiować. Pojedyncze, perełki meblarskie, wyszukane i odnalezione na pchlich targach odnajdą tu swoje miejsce, a swoją historią wniosą nową wartość do pomieszczenia. Tapeta w przedpokoju to element, który nie istnieje sam dla siebie, ale powinien być dobierany z pełną świadomością pozostałych elementów. Całość tworzy siłę, która dopiero ma szansę nadać wyjątkowego charakteru przestrzeni.

Subtelność

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Monument Interiors
Monument Interiors

Daydream Wallpaper – Cream

Monument Interiors

Tapeta w przedpokoju może przyjmować różne formy – fotorealistycznej tapety ze zdjęcia, tapety 3D, tapety klasycznej, tapety o prostych geometrycznych wzorach czy też tak jak tutaj – tapety rysowanej cienką, ilustratorską kreską. Taka tapeta w przedpokoju będzie sugerowała wejście w bardzo delikatne i młodzieńcze wnętrze. Na pewno sprawdzi się w mieszkaniach osób, które wzbraniają się przed zbytnią dojrzałością aranżacyjną, wolą świeży powiew ciekawych, lekkich i funkcjonalnych wnętrz. Mniej kładąc nacisk na uniwersalność i niezmienność w wyposażaniu i wykańczaniu przestrzeni. Delikatność, która znajduje ujście jako tapeta w przedpokoju będzie mówić o właścicielu więcej niż on sam mógłby powiedzieć.

Siła kompozycji

Blackpop: styl , w kategorii Ściany i podłogi zaprojektowany przez Wzorywidze.pl

Kompozycja, którą widzimy na zdjęciu powyżej to połączenie brudnego wzoru i niezwykle ciekawego mebla. Dużo jest tu faktury, połysku i równie niemało koloru. Całość jednak dość nieźle się broni. Tworzy coś zupełnie niecodziennego, zatem na pewno trafi w gusta osób poszukujących ryzykownych rozwiązań. Czasem zdarza się bowiem tak, że pojedyncze materiały i wzory same w sobie nie mają na tyle perswazji, aby nas do siebie przekonać – nabierają jej dopiero w połączeniu z innymi elementami. Kompozycja to słowo klucz i tajne narzędzie w projektowaniu – sensu całość nadaje zestawienie, które nie jest jedynie sumą pojedynczych elementów. 

Tapeta w przedpokoju za sprawą WZORYWIDZE.

Pastele i tapeta w przedpokoju

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez ferm LIVING
ferm LIVING

ferm LIVING Image Photos

ferm LIVING

Tapeta w przedpokoju w pastelowych odcieniach i w bardzo regularnym, geometrycznym wzorze. Takie połączenie nasuwa mam trochę styl retro. Będzie się jednak sprawdzało w rożnych stylach – wszędzie tam, gdzie docenia się geometrię i minimalizm. Tak, jak to widzimy na zdjęciu powyżej kompozycja ściany wyraźnie stawia na kontynuację delikatnych form i kształtów. Ażurowy stolik wraz z bardzo cienkim blatem, subtelna półka o nieskomplikowanym kształcie dopełniają kompozycję, która jest lekka, świeża i bardzo nowoczesna.

Ilustracja

89m,Kamionek, Wwa: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez dziurdziaprojekt
dziurdziaprojekt

89m,Kamionek, Wwa

dziurdziaprojekt

Tapeta w przedpokoju w zabawnej formie grafiki utrzymana w komiksowym klimacie. Jest to idealny przykład na to jak zaaranżować przedpokój w bloku lub mieszkaniach nowoczesnego budownictwa. Całość jest bardzo lekka i bazuje na prostym koncepcie. Wprowadza w dodatku do wnętrza klimat miasta, w którym mieszkają właściciele. Niemniej ciekawym zabiegiem jest również kontynuacja grafiki na drzwiach, co powoduje, że całość jest bardzo nowoczesna i świeża. Wnętrze traktujemy z przymrużeniem oka, jako miejsce do życia, codziennego funkcjonowania, do zabawy i radości. 

Projekt DZIURDZIAPROJEKT.

Tapeta w przedpokoju stosowana razy dwa

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Disbar Papeles Pintados
Disbar Papeles Pintados

Pasillo My Home by Raffi

Disbar Papeles Pintados

Tapeta w przedpokoju albo i dwie. Innym pomysłem na ozdobienie ścian tej przestrzeni jest zastosowanie dwóch rodzajów tapet. Aranżacja powyżej udowadnia, że efekt może być na prawdę efektowny. Przede wszystkim sposób łączenie – jedna tapeta została pokryta dość intensywnie wyglądającym wzorem, który przy większej powierzchni mógłby zacząć lekko męczyć wzrok, dlatego dla uspokojenia całości zdecydowano się wybrać drugą tapetę w jednym kolorze, ale przy zachowaniu jakiejś struktury. W ten sposób z połączenie dwóch płaszczyzn wyszła na prawdę kompletna kompozycja uzupełniona o ciekawe elementy w postaci wieszaka oraz drewnianego fotela. Jasne, ciepłe drewno idealnie zgrywa się z granatem, który jest bardzo eleganckim i dojrzałym kolorem. Całość jest nowoczesna, świeża i lekka, pomimo zastosowania bardzo ciemnej kolorystyki. 

Struktura

mieszkanie z Bolkiem i Lolkiem: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Projekt Kolektyw Sp. z o.o.
Projekt Kolektyw Sp. z o.o.

mieszkanie z Bolkiem i Lolkiem

Projekt Kolektyw Sp. z o.o.

Tapeta w przedpokoju w strukturze i kontraście. Biel i czerń – uniwersalne rozwiązanie kolorystyczne dobrze sprawdza się także w przypadku tapet. Aranżacja przedpokoju, którą możemy zobaczyć na zdjęciu powyżej jest nowoczesna, a jednak bardzo domowa. Jest koncepcyjna – opiera się na prostych zabiegach, których zadaniem jest powiększenie przestrzeni. Stąd lustra, zabudowane szafy oraz biel. Tapeta również realizuje ten cel - poprzez swoją abstrakcyjną formę tworzy wrażenie trójwymiarowości, wprowadza też pewną plastykę do wnętrza – urozmaica je i powoduje, że jest niecodzienne. 

Projekt Kolektyw.

Który wzór zaintrygował Was najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu