Pomysły na mały pokój dziecięcy

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Pomysły na mały pokój dziecięcy

Homify Polska Homify Polska
od A! Emotional living & work Minimalistyczny
Loading admin actions …

Urządzanie pokoju dziecięcego to wielka przyjemność. W dzisiejszych czasach, rynek wnętrzarski dla dzieci jest pełen kolorów i oryginalnych rozwiązań. Nawet jeśli pokój naszego dziecka jest mały, nie trudno urządzić piękny pokój jak z bajki. 

Przy urządzaniu małego pokoju dziecięcego musimy jednak pamiętać, by spełniał on swoje na najważniejsze funkcję, a nie żeby tylko był placem zabaw. Prawidłowo urządzony pokój dziecięcy powinien posiadać wygodne łóżko, miejsce do zabaw, miejsce do rysowania i pisania. Wnętrze powinno być kolorowe i przestronne ale przede wszystkim bezpieczne. Na małych powierzchniach w szczególności musimy zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka. 

Kolejnym wyzwanie, to mały pokój dziecięcy dla więcej niż jednego dziecka. Umieszczenie w małym pomieszczeniu więcej niż dwóch łóżek, przy jednoczesnym zapewnieniu własnej przestrzeni dla każego z dziecka to nie lada wyzwanie.  

Bardzo często też, w związku z tym, że nasze dziecko stale rośnie i zmienia swoje zainteresowania, chcemy, że pokój dziecka był adaptowalny, na różne etapy dorastania dziecka. Krótkie, łóżko czy niskie stoliki to meble, które jeśli kupimy dokładnie na wymiar dziecka, szybko będą za małe. 

Warto przyjrzeć się poniższym aranżacjom, które udowadniają, że mały pokój dziecięcy to nie problem. 

Domek w pokoju

Tapeta dla dzieci Cars "Ilomas" Nowoczesny pokój dziecięcy od Humpty Dumpty Room Decoration Nowoczesny
Humpty Dumpty Room Decoration

Tapeta dla dzieci Cars Ilomas

Humpty Dumpty Room Decoration

Każdy chyba z nas podczas swojego dzieciństwa budował szałas czy domek. Dlaczego by więc nie wstawić do pokoju naszego dziecka, konstrukcji a'la domek? Takie rozwiązanie zdaje egzamin nawet w małym pokoju dziecka.  Zauważmy, że wnęka, gdzie znajduje się łóżko została dodatkowo oświetlona. Przestrzeń pod wykorzystano jako dodatkowa szuflada a dziura obok imitująca budę dla psa to miejsce na dziecięce zabawki. Całośc świetnie wygląda na tle zabawnej tapety ciężarówki.

Miejsce do rysowania

Purple flower Nowoczesny pokój dziecięcy od Cobo Design Nowoczesny
Cobo Design

Purple flower

Cobo Design

Biurko, stolik do rysowania i nauki pisania to bardzo ważna sprawa. Przy aranżacji małego pokoju dziecka, warto zawczasu pomyśleć o biurku, koniecznym gdy dziecko pójdzie do szkoły. Białe rogowe biurko z elementami fioletu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Dzięki rogowej konstrukcji, w pełni wykorzystujemy przestrzeń małego pokoju dziecka. Szuflady pod biurkiem i półki nad pozwolą mieć wszystkie kolorowanki i bajki pod ręką i w pełnym porządku.

Pokój dla trójki

Łóżko piętrowe to od dawna idealne rozwiązanie dla małego pokoju dziecka. Propozycja przedstawiona przez A! Emotional Living Work to nowoczesna wersja znanego łóżka piętrowego. Łóżko piętro, nie jest połączone z dolnymi łóżkami, dzięki czemu, gdy dziecko wchodzi na górę nie przeszkadza śpiącym na dole. Brak barierek i ograniczeń, nie ogranicza przestrzeni małego pokoju. Dół dolnych łóżek, które stanowią jedną całość wykorzystano jako skrzynie na zabawki czy pościel. Wnękę za łóżkiem także wykorzystano jako półki na bajki, kolorowanki i zabawki. W pokoju dominują barwy jasne, z wyjątkiem kawałka czarnej ściany, które równocześnie pełni funkcję tablicy. Dzięki zawieszeniu jednego z łóżek na ścianie w pokoju znalazła się przestrzeń do zabawy. 

Zabudowana szafa

Mieszkanie | Oliwa Park, Gdańsk Nowoczesny pokój dziecięcy od Pracownia ARD Nowoczesny
Pracownia ARD

Mieszkanie | Oliwa Park, Gdańsk

Pracownia ARD

W małym pokoju dziecięcym warto też pomyśleć o szafie przesuwnej z lustrem. Taka szafa nie dość, że pomieści wszystkie ubranka, ale i zabawki dziecka. Przy wyborze kolorystyki szafy warto połączyć biel i lustro, gdyż powiększą one przestrzeń. Szafa powinna być dobrana tak, by w razie zmiany aranżacji małego pokoju dziecka, mogła zostać bez zmian. Proste półki na podręczne bardzo dobre rozwiązanie. W tym pokoju, mimo, iż główne elementy to nie typowo dziecięce kolory, dzięki ekspozycji zabawek na otwartych półkach pokój staje się barwniejszy i weselszy.

Mały pokój dziecka na poddaszu

Jeśli nasz mały pokoik dziecka, jest na poddaszu, a my szukamy czegoś na dłużej biel jest idealnym rozwiązaniem. Biała przestrzeń będzie bardziej przestronna i jasna. A poprzed dodanie białych dodatków i zabawek, nadamy pokojowi koloru i dziecięcego wymiaru. Białe łóżko z barierką to ponadczasowy mebel, który z różnymi dodatkami będzie mogło dorastać razem z dzieckiem. 

Królestwo dziecka

od homify Klasyczny Drewno O efekcie drewna

Kolejna propozycja piętrowego łóżka. Tym razem z szafeczkami i przestrzenią do zabawy pod łóżkiem. Łóżko na piętrze zostało ograniczone solidną drewnianą ramą. Pod łóżkiem znalasło się miejsce dla malucha na zabawę. Kontrukcja, przypominająca domek, zachwyci nie jednego malucha. Półki i szafki będą idealnym miejscem na zabawki, kolorowanki i czytanki.  Mocny kolor ściany idealnie się kontrastuje z białą konstrukcją łóżka. Kolorowe poduszki i dywanik dodają pomieszczeniu radości. Piętrowe łóżko to idealne rozwiązanie do małego pokoju dziecięcego. Zapewni ono dziecku wszystko co potrzeba, powodując, że mały pokój dziecięcy nie jest już taki mały. 

Pokój małej księżniczki

Minimalistyczny pokój dziecięcy od homify Minimalistyczny

Pokój małej księżniczki to marzenie nie jednej dziewczynki. Ten mały pokój dziecka, to specjalnie zaprojektowany pokoik w biało różowej kolorystyce. Łóżko, zajmuje cały kąt pokoju i naturalnie łączy się z białą szafą. Pod łóżkiem zaprojektowano praktyczne szuflady z wycięciami w formie korony nawiązujące do stylu pokoju księżniczki. Jak widzimy, za materacem jest miejsce, co pozwoli nam w miarę rośnięcia księżniczki położyć na łóżku dłuższy materac.

3 w 1

Mały pokój dziecka, zwykle rośnie w górę. Z powodu małej powierzchni warto wykorzystać wysokość pomieszczenia. Ta aranżacja pokazuje, że na bardzo małej powierzchni możemy zmieścić łóżko, stolik i kanapę. Takie rozwiązanie może służyć jednemu albo dwóm dzieciom. Musimy jednak pamiętać o prawidłowym oświetleniu biurka położonego pod łóżkiem. Łóżko piętrowe to niewątpliwie frajda i radość dla każdego dziecka. Warto także zwrócić uwagę na fantazyjne lustro, w ramie w kształcie motyla. Kolorystyka małego pokoju dziecka, opiera się na bieli i brązie  z dodatkiem fioletu. Takie kolory są odpowienie nie tylko dla dziecka, ale i dla nastolatków. 

Pokój przejściowy

Jeżeli miejsce na mały pokój dziecka jest pokojem przechodnim – też mamy na to rozwiązanie. Zestaw szafy połączone z dwoma łóżkami w drewniano – zielonej kolorystyce to proste rozwiązanie. W dolnej części zamiast łóżka można też zainstalować wygodną kanapę. Łóżko na piętrze dla bezpieczeństwa ograniczono barierkami, a nad nim zamontowano półeczkę z lampką, by odpowiednio oświetlić łóżko dziecka. Na piętro prowadzą schody szafki. A po drugiej stronie zawieszono barwny wesoły rysunek na całą ścianę. 

Wąski pokój

Warszawa - mieszkanie z nutką klasyki Nowoczesny pokój dziecięcy od Art of home Nowoczesny
Art of home

Warszawa – mieszkanie z nutką klasyki

Art of home

Jeśli nasz mały pokój dziecka jest wąski, takie rozwiązanie jest idealne. Pokój zaaranżowano w trzech pasach pierwszy od ściany do okna to miejsce na łóżko, następnie na długość okna jest pusta przestrzeń idealna do zabaw, a na końcu w trzecim pasie miejsce na szafy i półki, które pomieszczą wszystkie rzeczy dziecka. By pokój nie był zbyt ciemny, wybrano jasne pastelowe odcienie błękitu i biel. Mały pokój dziecka odpowiednio zaaranżowany może pomieścić wszystko co potrzeba dla naszego malucha. 

Więcej ciekawych aranżacji pokoju dziecka znajdziesz TUTAJ.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu