Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify

19 sposobów dekorowania ścian w Twoim domu (będą one wyglądały fantastycznie!)

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W przypadku ozdabiania ścian mamy naprawdę sporo możliwości – sam dobór koloru ścian jest już pewnym wyznacznikiem, a do tego możemy dodać wzory, tapetę, ozdobić dziełami sztuki, odpowiednio oświetlić lub… zostawić zupełnie puste! Istnieje jeszcze jedna możliwość, ale będzie wymagała od nas małego remontu – stworzenie wnęki, która będzie stanowić dodatkową przestrzeń użytkową i jednocześnie ożywi i urozmaici wnętrze naszego domu. Nisze w ścianie to świetny pomysł na dodanie miejsca na dekoracje – możemy je w ciekawy sposób oświetlić lub po prostu stworzyć… kilka koło siebie! Z resztą zobaczcie sami – przygotowaliśmy kilka przykładów.

1. Spektakularne wejście

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez GRUPO VOLTA

Nisze zostały wypełnione kamieniem, a całość podkreślona odpowiednim światłem – prawda, że dobrze się prezentuje? Te wnęki mają wyłącznie dekoracyjny charakter – uzupełniają nowoczesną aranżację domu.

2. Na kwiaty i wazony

W tym pomieszczeniu panuje nowoczesny, minimalistyczny wystrój, ale jednak z eklektyczną nutą. Wnęki zostały wykorzystane jako miejsca na wazony pełne kwiatów. Dzięki odpowiedniemu światłu prezentują się jak prawdziwe dzieła sztuki! 

3. Użytkowe

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez ACABADOMATE

Powyżej widzieliśmy przykłady na aranżacje wnęk wyłącznie jako miejsce na dekoracje lub stanowiące dekoracje – czas na wykorzystanie wnęki w sposób bardziej użytkowy. W tym minimalistycznie urządzonym pomieszczeniu wnęki stanowią estetyczny dodatek, ale jednocześnie schowane są w nich różne przedmioty codziennego użytku, czyli np. telewizor czy książki. Zainstalowana została dodatkowa półka, która wykorzystuje największą wnękę w tym pokoju i otrzymujemy miejsce na biurko!

4. Podświetlona przestrzeń

Umieszczając żarówki lub lampy we wnękach optycznie powiększymy przestrzeń i stworzymy ciekawy dodatek aranżacyjny. Jest to sposób na nowoczesną dekorację wykorzystującą dostępne miejsce, a nie tylko dodanie czegoś od siebie do wnętrza.

11. Nowocześnie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify

Ta wnęka stanowi uzupełnienie całej aranżacji skupiającej się na prostych i klarownych liniach oraz nowoczesnych kształtach. Może być dodatkową półką na książki, a może również miejscem na dekoracje.

6. Ożywienie przestrzeni

Ta przestrzeń mogłaby być zapomniana i nietknięta – tak naprawdę byłaby po prostu szarym kątem, jednak dzięki wnęce otrzymujemy dodatkowe możliwości, jak np. ustawienie kwiatów w doniczkach lub kilku dekoracji. W ten sposób ożywiamy cały przedpokój!

7. Białe półki

Niestety nie zawsze możemy zrobić wnękę w danym pomieszczeniu – często po prostu ściany nie są do tego odpowiednie. Jednak wtedy przychodzą nam z pomocą nowoczesne meble, które świetnie imitują oświetlaną niszę!

8. Pełne orientu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ZERO9
ZERO9

Living Room

ZERO9

Kształt wnęki może podkreślić również aranżację  – w tym przypadku nawiązujemy do orientu i specyficznego kształtu dachu – cała reszta pomieszczenia jest urządzona zgodnie z inspiracją z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. 

Podoba Wam się taka aranżacja, ale chcielibyście zobaczyć więcej przykładów? Sprawdźcie tutaj: Dlaczego warto dać do domu orientalny akcent już teraz?

9. Rustykalnie

Wnęki można dopasować do każdego miejsca – niezależnie od stylu w jakim urządzamy pomieszczenie. Jak widać świetnie sprawdzają się również we wnętrzach rustykalnych. Kilka dodatków nawiązujących do rękodzieła i mamy miejsce z klimatem!

10. Kwiaty w roli głównej

Projekty,  Okna zaprojektowane przez homify
homify

Kupuri

homify

Ta nisza została przygotowana specjalnie po to, aby wyeksponować świeże kwiaty w wazonie – dodatkowo mamy prześwit na ogród!

5. Z dwóch stron

Symetryczne nisze stanowią ramę dla telewizora znajdującego się pomiędzy. W tym klasycznie urządzonym salonie wnęki są miejscem na ustawienie dekoracji, takich jak rodzinne zdjęcia, czy pamiątki. Dzięki światłu padającemu z góry całość prezentuje się dostojnie i elegancko.

12. Za łóżkiem

Dekoracyjna wnęka za łóżkiem z dodatkowym oświetleniem pozwoli nam stworzyć nastrój w sypialni – nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest też źródłem przytłumionego światła.

13. Półki jak wnęki

Chociaż mieliśmy już podobny przykład w tym zestawieniu, to warto zwrócić  uwagę na ten egzemplarz. Zamiast dwóch regularnie ustawionych półek mamy tutaj nachodzące na siebie półki w czerni, których wypełnienie widnieje w kolorze żółtym, co dodaje im pazura i ożywia cały pokój.

14. Otwarte w korytarzu niczym krzyk nautury

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Spazio3Design
Spazio3Design

Últimos trabajos

Spazio3Design

tak można nadać Twojemu domu świeżości. W tym przypadku nawet nie traci się miejsca, tylko dodaje naturalnego wyglądu ściany.

15. nisze w ścianach do potrzeb

Najlepsze w niszach jest to, że można je dostosować do tego, co chcesz w nich umieścić. 

16. Nisze w łazience

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Triple Arquitetura
Triple Arquitetura

Detalhe nichos no box

Triple Arquitetura

Jednym z problemów związanych z niektórymi łazienkami jest to, że są one niewielkie. Jednym z możliwych rozwiązań jest tutaj: nisze w ścianach! Można umieścić na nich jakąś ozdobę lub postawić swoje produkty.

17. Nisze jako dzieła sztuki

W niszach można także umieścić obrazy i je podświetlić. W ten sposób uzyskamy wielką ścianę ozdobną!

18. Przechowywanie

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez PLUS ULTRA studio
PLUS ULTRA studio

La nicchia guardaroba

PLUS ULTRA studio

Nie masz miejsca na Twoje rzeczy? To wykorzystaj nisze!

19. Nisze jako regały

Wspaniale nadają się nisze, na użycie ich jako regały: Niektóre półki, jako ozdobne, a niektóre jako funkcjonalne, nap. na książki. 

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu