PRZED I PO: 170 m² przebudowane na bóstwo | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

PRZED I PO: 170 m² przebudowane na bóstwo

homify.Pl homify.Pl
Kolonialny salon od Jimena Serradell Kolonialny
Loading admin actions …

Dziś zobaczymy metamorfozę słonecznego patio i strefy wypoczynkowej wewnątrz jednego z mieszkań znajdujących się w Buenos Aires. Zaznaczmy jednak, że stan wyjściowy można określić jako ruiny. Profesjonalna i rzetelna praca architekt Jimena Seradell sprawiła, że dziś patrzymy na miejsce pełne uroku i koloru, wypełnione jasnością i blaskiem.

Jeżeli, tak jak my, lubicie być świadkami metamorfoz architektonicznych i aranżacyjnych, nie możecie przegapić tej transformacji. Efekty na pewno Wam się bardzo spodobają!

​Dom prawie w ruinach – a jak przebiegł proces przebudowy?

To zdjęcie pokazuje dwie odsłony małego, lecz dobrze oświetlonego patio, którego powierzchnia była troszkę klaustrofobiczna, otoczona parapetami, starymi i podniszczonymi ścianami, brudnymi oknami i nieokiełznaną roślinnością. Metamorfoza rozpoczęła się od gruntownego czyszczenia tego obszaru odkrywając przy tym ogromne okno pokryte szprosami na jednym krańcu i przesuwne drzwi balkonowe na drugim. Przebudowano ścianę w taki sposób, że znajdujemy więcej drzwi przesuwnych pozwalających na przejście między tarasem a wnętrzem domu.

​Niemożliwe do zamieszkania wnętrza – nadchodzi zmiana!

Pomieszczenie usytuowane za oknem pokrytym szprosami sprawiało wrażenie starego magazynu, a wręcz wywoływało strach. Naturalne światło nie dochodziło tu przez zużyte i zaniedbane powierzchnie okien, a ciemne kolory znajdujące się w każdym zakątku pomieszczenia uniemożliwiały stworzenie pozytywnej energii.

Zmiany objęły troszkę więcej niż samo oczyszczenie okien z brudu. Zrezygnowano z nadświetla i drewnianych drzwi oddzielających to pomieszczenie od reszty. Przemalowano szprosy okienne na biało i odnowiono piękną mozaikę na podłodze. Od tej chwili wnętrze wygląda na bardziej otwarte i jasne, ale przed nami wciąż końcowy efekt…

​W tym korytarzu na pewno czaiły się potwory… jak je wygoniono?

To zdjęcie pokazuje korytarz łączący obszar wypoczynkowy z patio wewnętrznym. Przed metamorfozą, w ścianie przylegającej do patio widzimy pojedyncze okna oprawione ciemnym drewnem. Ściany były stare i częściowo pokryte pleśnią, a sufit pokryty staroświeckimi kasetonami. Po remoncie mamy do czynienia z bardziej otwartą przestrzenią, bezpośrednio połączoną z patio dzięki wykorzystaniu trzech dużych drzwi przesuwnych. Niezaprzeczalnie, nie brakuje tu naturalnego światła. Możemy też zauważyć, że mozaika pokrywająca podłogi została utrzymana w części mieszkania, a w innych jego partiach została zastąpiona bardziej nowoczesnymi materiałami, w tym przypadku jest to polerowany beton. Uzyskano ciekawy kontrast modernizmu ze stylem klasycznym starych płytek.

​Efekty końcowe zapierają dech w piersi!

Nareszcie efekt końcowy! Strefa wypoczynkowa i jadalniana nie mogą już być określone jako: ciemne, przestarzałe, ponure. Przymiotniki jakich za to użyjemy to: jasne, ciepłe i przyjazne. Widzimy otwartą  przestrzeń integrującą salon, jadalnię i kuchnię. Ściana, której większą część stanowią okna pozwala cieszyć oczy widokiem na romantyczne, odnowione patio. Nie musimy się bardziej przybliżać, żeby zobaczyć jak piękne donice i delikatne białe meble wprowadzają atmosferę świeżości i luksusu.

​Piękny, funkcjonalny i bardzo nowoczesny dom!

Nie jest to rozległa przestrzeń, ale za to na pewno jest ona wspaniale wykorzystana do stworzenia ciepłej i świeżej atmosfery, bez rezygnowania z funkcjonalności każdego z pomieszczeń. Patio wewnętrzne zdecydowanie spełnia swoją rolę i pozwala na wykorzystanie naturalnego światła w domu i jego odpowiednią wentylację. Wnętrze mieszkania utrzymane w kolorystyce bieli z dodatkami z drewna wspaniale wydaje się błyszczeć w promieniach słonecznych! Niezaprzeczalnie, jest to wnętrze, w którym można się zrelaksować w spokoju i wygodzie.

Zwróciliście uwagę na aneks kuchenny? Dość nieszablonowe rozwiązanie. Jeżeli właśnie takich szukacie, to na pewno spodobają Wam się pomysły zawarte w Katalogu Inspiracji: 10 pomysłów na aneks kuchenny!

Która strefa najbardziej Wam się spodobała?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu