Dom pełen uroczej harmonii

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom pełen uroczej harmonii

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od やまぐち建築設計室 Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom, który dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować to bardzo skromny, tradycyjny japoński budynek mieszkalny, w którym z pewnością każdy z Was odnalazłby się doskonale. Nie ma w nim wymyślnych dekoracji, dizajnerskich mebli czy krzykliwych kolorów. Królują za to kolory ziemi, ciepłe odcienie światła oraz proste, minimalistyczne formy, wzory, które są uniwersalnym rozwiązaniem. Dom posiada dwukondygnacyjną zabudowę, piękny zadbany ogród oraz dużą ilość okien, dzięki którym do wnętrza budynku wpada mnóstwo naturalnego światła. To właśnie ono jest podstawowym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie oraz nastrój w domu. Zbyt intensywne, jaskrawe powoduje rozdrażnienie, bóle głowy i niechęć do wszystkiego, natomiast delikatne o ciepłym odcieniu, dodaje przytulności i kameralnego klimatu. Światło naturalne wydobywa to co najlepsze w naszym mieszkaniu, delikatnie otula wnętrze, podkreślając jego walory i uatrakcyjniając przestrzeń. Zobaczcie jak prezentuje się idealny dom zaprojektowany przez japońskiego architekta, Y Kenchiku

Wygląd z zewnątrz

Dom z zewnątrz prezentuje się bardzo tradycyjnie i skromnie. Japończycy ogromną uwagę przykładają do natury oraz przestrzeni. Ważne, aby dom jednorodzinny był przede wszystkim spójny z przyrodą, a więc liczy się zarówno wykorzystanie naturalnych materiałów jak i roślin, ozdobnych krzewów, które harmonizują przestrzeń wokół domu. Delikatne i subtelne oświetlenie budynku ma podkreślać jego wyjątkowo intymną i kameralną atmosferę. Całość prezentuje się bardzo magicznie. Zobaczcie jak wygląda wnętrze tej tradycyjnej posiadłości. 

Pokój dzienny

Salon widoczny powyżej to połączenie nowoczesnego stylu oraz tradycyjnej japońskiej aranżacji wnętrz. Miejsce utrzymane zostało w odcieniach ziemi, dominują beż, biel oraz odcienie brązu, dzięki czemu przestrzeń wydaje się być bardziej zrównoważona i wyciszona. Do nowoczesnych elementów z pewnością możemy zaliczyć kanapę, bowiem w tradycyjnej japońskiej architekturze wystarczy niski stół, mata tatami oraz kilka poduch, które mają tworzyć część dzienną, wypoczynkową salonu. Poprzez wykorzystanie miękkiego siedziska komfort użytkowania tej przestrzeni nieprawdopodobnie wzrósł. 

Przytulny kącik

Japończycy bardzo cenią sobie wnętrza przyjazne nie tylko gospodarzom, ale także i gościom, dlatego w miarę możliwości starają się zaaranżować przytulny kącik, który mógłby posłużyć jako miejsce dla odwiedzających. Każde pomieszczenie jest odpowiednio oświetlone subtelną wiązką światła sztucznego, tak by zapewnić możliwie jak najlepszą atmosferę w domu. Jeśli chodzi o dekoracje to Japończycy cenią sobie niezagracone, przestronne wnętrza, dlatego nie znajdziemy mnóstwa bibelotów, pamiątek, obrazów czy zdjęć. 

Kuchnia i jadalnia

W centralnej części tego pomieszczenia znajduje się wyspa kuchenna oraz stół jadalniany. W dalszym ciągu kolorem przewodnim jest brąz i jego odcienie. Dodatkowo pojawia się czerń, którą wykorzystano pod postacią masywnego stołu oraz krzeseł. Jak zdążyliście zauważyć wnętrza w stylu japońskim pozbawione są wielu ozdobnych elementów, m.in. wymyślnego oświetlenia. Brak dizajnerskich, lamp wiszących nad stołem czy kryształowych żyrandoli, które dodają eleganckiego charakteru. Pojawiają się za to minimalistyczne, proste w formie rzeczy, których ponadczasowych kształt jest ozdobą samą w sobie. 

Okno na świat

Unikalny kształt okna stworzył niezwykle ciekawą i oryginalną kompozycję. Widok bujnej zieleni za oknem doskonale komponuje się w krzywą tworząc w ten sposób bajeczny, uroczy klimat. Tego typu miejsca, niezwykle proste, aczkolwiek bardzo efektowne dodają wyrazistości i stylowego charakteru danej strukturze architektonicznej. 

Drzwi

Charakterystyczne dla japońskiego stylu aranżacji wnętrz są drzwi przesuwne wykonane z drewna oraz papieru. Wnoszą niesamowitą i fantastyczną atmosferę do domu, przede wszystkim nie blokują przepływu światła, dzięki czemu wnętrza prezentują się bardziej świetliście i naturalnie. 

My z pewnością odnaleźlibyśmy się w japońskim domu, a Wy? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu