Mały dom o dużym wnętrzu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mały dom o dużym wnętrzu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczny pokój multimedialny od 白砂孝洋建築設計事務所 Minimalistyczny
Loading admin actions …

Uwaga właściciele małych działek! Przygotowaliśmy dla Was fascynujący projekt prosto z Korei. Ten dom jednorodzinny ma zaledwie 49 m2! A nie tak dawno jeszcze zastanawialiśmy się Jak urządzić 40m2 mieszkanie? Jeśli zawsze marzyliście jednak o własnym domku, ale rozmiar dostępnych działek przyprawiał Was o ból głowy – dobrze trafiliście! Nasi architekci spisali się tutaj na medal, chociaż już na początku natrafili na trudności…

Miejsce pod budowę znajdowało się bowiem przy rozwidleniu ulic, w okolicy przewidywalnej architektury, w cieniu czteropiętrowego kompleksu mieszkaniowego… Przyznacie, że nie zapowiadało się różowo! Kreatywność architektów wygrała z tymi ograniczeniami. Zaproponowali oni projekt całkowicie nowoczesny, o niezwykle przytulnym wnętrzu. Z pewnością wyróżnia się na osiedlu! 

Ciekawi koreańskiego przepisu na mały dom jednorodzinny? Wybierzmy się zatem na spacer…

Zaskakująca bryła

Nie ma wątpliwości, o którym z domów będzie mowa! O problemach z usytuowaniem działki już Wam wspominaliśmy, teraz sami możecie się przekonać, że na naszych architektów czekał ogrom trudności. Jeśli chodzi o fasadę od ulicy, najważniejsze było zapewnienie prywatności mieszkańcom – młodemu małżeństwu. Nie zdecydowano się tutaj na żadne półśrodki, całkowicie zrezygnowano z okien. Takie rozwiązanie chroni również przed hałasem. Najbardziej zaskakująca jest jednak bryła budynku! Wieńczy ją dwuspadowy dach, z tym, że jeden spad jest długi i bardzo ostry, a drugi krótszy i prawie płaski.

Jasne wnętrze

Dom powitał nas białą fasadą, w jego wnętrzu biel połączono z jasnym drewnem. To idealna paleta do zastosowania w każdym pomieszczeniu, jeśli jesteśmy ograniczeni metrażem. Jest uniwersalna, ponadczasowa, nie nudzi się. Łatwo ją urozmaicić, na przykład niebieskim siedziskiem krzesła! Jakie jeszcze rozwiązanie możemy podpatrzeć i wprowadzić u siebie? Po prawej widzimy drzwi wejściowe do domu. Gdzie jednak jest przedpokój, miejsce na płaszcze, kurtki, buty… ? Odpowiedź – pod schodami! Przestrzeń ta normalnie sprawia nam wiele problemów aranżacyjnych, jednak tutaj stała się niezwykle funkcjonalna.

Piękno kontrukcji

Jadalnię pozostawiamy za plecami, czas zachwycić się pięknem konstrukcji! Jej drewniany szkielet został całkowicie odsłonięty. Okazuje się, że wspomniane schody prowadzą na półpiętro, którego niektóre z fragmentów podłogi są ażurowe! Ażurowa podłoga? Dawno nie spotkaliśmy się z tak oryginalnym pomysłem! Rozwiązuje on problem doświetlenia dolnego poziomu i zapewnia piękne efekty światłocieniowe w nowoczesnej kuchni. Stojąc w tym miejscu, musimy także zatrzymać się nad piękną podłogą z orzecha, która nadaje charakteru jasnemu wnętrzu.

Przeszklenia

Znajdujemy się w kuchni, stoimy za wyspą i spoglądamy na znaną nam jadalnię. Teraz jednak możemy docenić pas przeszkleń dolnego poziomu, który ciągnie się na całą szerokość bocznej fasady. Choć nasi architekci nie mieli wiele miejsca do dyspozycji, udało im zagospodarować kilka metrów na praktyczny taras. Chociaż może widoki z niego nie najpiękniejsze, to kto nie lubi czasem odpocząć w promieniach słońca?

Ażurowe podłogi

Oto najoryginalniejsze rozwiązanie tego budynku widziane z góry! Galeria również została wyposażona w pas przeszkleń, co pozwoliło na równomierne doświetlenie całego wnętrza. Biel ścian i sufitów wygląda naprawdę niesamowicie w połączeniu z jasnym drewnem. Subtelny styl rustykalny czy raczej minimalizm? Wciąż nie możemy się zdecydować…

Oryginalność i praktyczność

Zapada zmrok, czas opuścić ten oryginalny dom. Ponownie stając przed nim, możemy docenić praktyczne rozwiązania, które zastosowano. Pierwszym z nich jest skromne zadaszenie głównego wejścia. Ponieważ budynek stoi na lekkim spadku terenu zdecydowano się na wysoką betonową podstawę z ukrytym w niej garażem. Ostry spad dachu nie ujawnia, co dzieje się w środku, sąsiadom z wysokiego kompleksu mieszkaniowego. My wiemy, że piękne wnętrze warte jest takiej ochrony!

Co sądzicie o ażurowej podłodze? Odważylibyście się?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu