7 wspaniałych pomysłów na przeszklenia w kuchni | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 wspaniałych pomysłów na przeszklenia w kuchni

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Otwarte kuchnie cieszą się obecnie niezwykłą popularnością. Umieszczenie salonu, jadalni oraz kuchni w jednej przestrzeni i jedynie zasugerowanie granic poszczególnych funkcjonalnych sfer poprzez przemyślane rozmieszczenie mebli oraz dekoracji jest chyba najpopularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się wszędzie!

Są wśród nas i tacy, którzy lubią wydzielić kuchnię z różnych względów: rozchodzenia się zapachów, chęci stworzenia tutaj intymnej atmosfery, rozróżnienia codziennych szybkich posiłków od wyjątkowych, celebrowanych w jadalni…

Czy pomiędzy tymi dwoma pomysłami na plany kuchni można odnaleźć złoty środek? Okazuje się, że tak! Nasi architekci wnętrz proponują przeszklenie ścian miejsca przygotowania posiłków. Czy uda się im Wam do tego przekonać? Zobaczymy…

Jasno i przestronnie

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Przeszklenie ścian kuchni ma fundamentalną zaletę: pozwala na znakomite doświetlenie przestrzeni kuchni, prawie identyczne jak w przypadku projektu otwartego. W powyższej realizacji mamy do czynienia właściwie ze szklanymi wrotami! W przejściu pozostawiono pustkę. Światło swobodnie przepływa pomiędzy kuchnią a jadalnią. Przemyślany wystrój oparty na kontraście czerni i bieli łączy ze sobą wizualnie dwie funkcjonale strefy.

Silny akcent koloru

Dzięki przeszkleniu z kuchni można zerkać co dzieje się w salonie i jadalni, łatwo komunikować się ze znajdującymi się tam domownikami bądź gośćmi. Wszystko to przy zachowaniu pewnego poczucia prywatności i zachowaniu możliwości użytkowania stref w zupełnie odrębny sposób. Przeszklenie można włączyć w projekt ścianki działowej, której intensywny kolor wprowadzi życie do naszego wnętrza.

Razem, a jednak osobno

Każde przeszklenie jest inne! Jedne będą zajmować jedynie część ściany, inne wyrastać z barku, a jeszcze inne będą zajmować dwa lub nawet więcej boków kuchni tworząc szklane klatki. Właśnie na taką kuchnię patrzymy teraz. Wąskie, pionowe pasy szkła łączą się ze sobą dzięki metalowemu szkieletowi opierającemu się na wymurowanym z cegły podwyższeniu. Konstrukcja ta doskonale wpisuje się w rustykalny klimat wnętrza. 

W małym mieszkaniu

Jeśli chcielibyście wydzielić przestrzeń Waszej kuchni lecz do urządzenia macie mieszkanie o bardzo małym metrażu, to przeszklenie może okazać się rozwiązaniem właśnie dla Was. W takich lokalach nie projektuje się już raczej kuchni w osobnym pokoju, tak jak miało to miejsce na przykład w starych blokach. Przestrzeń publiczną łatwo jest rozdzielić szklaną taflą i w ten sposób silnie rozdzielić funkcjonalne strefy. Przy takim projekcie najlepiej sprawdzi się styl minimalistyczny.

W duchu retro

Życie pisze różne scenariusze, w wystroju wnętrz także! Może być tak, że przeszklenie będzie pierwsze niż kuchnia. Jak to możliwe? Wystarczy wyobrazić sobie projekt, w którym wykorzystujemy stare elementy – może stare okienko do kasy, może okna dużego samochodu… W aranżacjach w stylu retro wszystko jest dozwolone! Inną możliwością jest montaż nowego szkła na wiekowych meblach. Efekt z pewnością będzie miał charakter!

Piękno symetrii

Portfolio Eklektyczna kuchnia od Loft Factory Eklektyczny
Loft Factory

Portfolio

Loft Factory

W powyższym projekcie postawiono na minimalizm. Szklane drzwi rozsuwają się w taki sposób, że ich ramy odpowiadają również przeszklonym szafkom na naczynia kuchenne. W pustkę pozostawionej przez rozsuwające się drzwi oraz półki rozdzielone okapem wpisują się stylowe miedziane lampy, przydające białemu pomieszczeniu osobowości. 

Zastanawiacie się nad urządzeniem białej kuchni? Koniecznie zajrzyjcie tu: Białe kuchnie – czy są tego warte?

Wnętrze pełne elegancji

Pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem Klasyczna kuchnia od DreamHouse.info.pl Klasyczny
DreamHouse.info.pl

Pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem

DreamHouse.info.pl

Na koniec naszego zestawienia pozostawiliśmy chyba najbardziej elegancki z przykładów. Ta przepiękna kuchnia od projektantów wnętrz z DreamHouse.info.pl znajduje się na krakowskim Kazimierzu. Zabudowa zajmuje całą długość jednej ze ścian, dalej widzimy strefę śniadaniowa, a za nią miejsce wypoczynku. W tym przypadku bowiem przeszklona ściana nie rozdziela przestrzeni publicznej apartamentu, ale odgradza dostęp do przestronnej sypialni. Jak już podkreślaliśmy: każdy projekt jest inny, a niektóre z nich naprawdę inspirujące!

Podobają się Wam takie kuchnie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu