Przebijamy się w górę - 6 wspaniałych polskich schodów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przebijamy się w górę – 6 wspaniałych polskich schodów

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wnętra domu jednorodzinnego Industrialny korytarz, przedpokój i schody od Konrad Muraszkiewicz Pracownia Architektoniczna Industrialny
Loading admin actions …

Wybierając schody do naszego domu powinniśmy kierować się zarówno względami praktycznymi jak i estetycznymi. Muszą pasować do całości wystroju domu lub mieszkania. Na szczęście na polskim rynku jest coraz więcej producentów schodów, którzy oferują stylowe rozwiązania do każdego rodzaju wnętrza. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przyjrzymy się właśnie realizacjom z Polski. Jak sami zobaczycie, każdy znajdzie tu aranżację dla siebie! Warto się im przyjrzeć, ponieważ dzięki nowoczesnym technologiom i profesjonalizmie ekspertów możliwa jest szybka konstrukcja nie tylko schodów w nowym budynku, ale nawet ich wymiana w już istniejącym. 

Oto 6 przykładów wspaniałych polskich schodów. Gotowi dać się zainspirować?

1. Schody jednobiegowe

Rozpoczynamy od wspaniałej realizacji od Konrad Muraszkiewicz Pracownia Architektoniczna z Białegostoku. Schody jednobiegowe są najłatwiejsze do wybudowania lecz zajmują dużo powierzchni oraz mogą być męczące w użytkowaniu, jako że nie mają odpoczynku bądź spocznika – miejsca przeznaczonego na zrobienie sobie przerwy. Tutaj klasyczna forma oraz tradycyjny materiał – drewno – zyskały współczesny urok dzięki wprowadzeniu czarnej, metalowej siatki w charakterze balustrady oraz zestawieniu ich ze ściana wyłożona betonem architektonicznym.

2. Schody dwubiegowe zwykłe

ST885 Białe schody dywanowe / ST885 White Zigzag Stairs Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od Trąbczyński Minimalistyczny
Trąbczyński

ST885 Białe schody dywanowe / ST885 White Zigzag Stairs

Trąbczyński

Jeśli ogranicza nas metraż, a potrzebujemy wysokich schodów, liczy się dla nas posiadanie odpoczynku i wciąż chcemy zachować proste biegi, to dobrym rozwiązaniem dla nas mogą okazać się schody dwubiegowe zwykłe. W powyżej aranżacji od Trąbczyński widzimy dywanowe schody z dębu malowanego farbami kryjącymi, zabezpieczone balustradą ze szkła. Biel schodów doskonale zgrywa się z jasną szarością ścian oraz białymi kloszami lamp.

3. Wachlarzowe drewniane schody gięte

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Schody realizacja Marchewka od Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Klasyczny Drewno O efekcie drewna
Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Schody realizacja Marchewka

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Jeszcze mniej miejsca zajmują schody wachlarzowe. Zamiast odpoczynku znajdziemy tutaj stopnie o zmiennej szerokości, których węższy koniec powinien mieć co najmniej 16 cm. Połączone w ten sposób biegi są proste, a zatem przyjemniejsze w użytkowaniu niż schody zabiegowe, gdzie stopnie mają różne szerokości na całej długości. Powyżej widzimy wspaniałą realizację firmy Marchewka z zachwycająca balustradą z kutego żelaza we wnętrzu zaprojektowanym przez Anna Buczny Projektowanie wnętrz.

4. Betonowe schody spiralne

Oczywiście najmniej miejsca zajmą schody spiralne. A.P. RUD Schody wykonuje swoje konstrukcje składając gotowe prefabrykowane elementy betonowe. W zależności od wymaganego kształtu stopnie odlewa się w
odpowiedniej formie, a następnie po kolei składa w spiralny bieg. Dzięki temu skomplikowanie wyglądające schody wykonuje się szybko, łatwo też dopasować je go każdego pomieszczenia.

To właśnie metraż jest Waszym największym zmartwieniem? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Schody do małych pomieszczeń: 9 wspaniałych przykładów.

5. Metalowe schody spiralne

Ciekawe schody spiralne wykonać można także z metalu. Takie konstrukcje wywodzą się z budynków industrialnych, często także można było je spotkać w charakterze schodów pożarowych. Teraz, kiedy styl industrialny na dobre wszedł na salony, nikogo już nie dziwi ich obecność we wnętrzach. Może co najwyżej zachwycać! Tak jak w przypadku tego loftu, za którego projektem stoi Justyna Smolec Architektura & Design.

6. Drewniane schody dywanowe

Jeśli uwielbiacie drewno, a marzycie o współczesnym wnętrzu, to możliwości do wyboru jest nieskończenie wiele. Wspaniale prezentują się schody dywanowe, zwłaszcza gdy możemy pozwolić sobie na ich realizację bez balustrady. Okazuje się, że naturalny materiał doskonale prezentuje się w minimalistycznych wnętrzach, czego najlepszym dowodem są fantastyczne schody z dębu od Broda Schody-Dywanowe.

Jakie schody macie w Waszych domach? Jesteście z nich zadowoleni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu