Nowoczesna łazienka - jakie płytki wybrać? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesna łazienka – jakie płytki wybrać?

Anna Stachurka Anna Stachurka
Łazienka od NEUTRA DESIGN
Loading admin actions …

Zadanie wydawałoby się proste, ale takie nie jest. Wystarczy wyskoczyć do większego sklepu z wyposażeniem wnętrz, aby przekonać się, że zakres dostępnych produktów jest na prawdę ogromny. Do nas należy decyzja dotycząca kształtów, kolorów czy materiałów. Jakie płytki do łazienki wybrać to jedna strona medalu, druga natomiast dotyczy pytania – w jaki sposób te płytki w łazience ułożyć? Można bowiem tworzyć różnorodne konfiguracje. To nie musi być tak, że wszędzie położymy jednakowe płytki. Możemy pokusić się o inne rozwiązania, które będą wyglądać nowocześnie i ciekawie. Szukając odpowiedzi na to jakie płytki do łazienki wybrać, skupimy się na ich materiale, kolorystyce, a także różnorodnej fakturze. Postaramy się pokazać to z jakimi innymi materiałami warto łączyć ceramikę i jak stworzyć z tego udane kompozycje. Nowoczesność będzie hasłem naczelnym, który przeprowadzi nas przez kilkanaście przykładów jaki dla Was tu przygotowaliśmy. Chcemy, aby to jakie płytki do łazienki wybrać stało się dla Was pytaniem otwierającym możliwości, a nie utrudniającym decyzję. 

Czarne

To, jakie płytki do łazienki wybrać zależy od wielu czynników. My będziemy skupiać się na nowoczesnych wnętrzach, więc musimy sobie uświadomić czym ta nowoczesność jest. To przede wszystkim prostota i minimalizm, które przejawiają się w geometrycznych formach. Nowoczesność kocha przestronne wnętrza i dąży do ich wizualnego powiększania. Wprowadza wiele prostych płaszczyzn do wnętrza, które dobrze odnajdują się w nowoczesnych materiałach wykończenia. Będzie trochę szkła i metalicznych powierzchni, ale także drewna nie zabraknie. Nowoczesność to skupienie się na formach i kształtach, na wyprowadzaniu z różnorodności prostoty, ujednolicanie, uspokajanie i  wygładzanie –  trzy ulubione czynności, które charakteryzują nowoczesność. Na jakie płytki do łazienki, więc się zdecydować? Jedną z opcji jest ciemna kolorystyka płyt o dużych formatach zestawiona z ciepłym odcieniem drewna. Łazienkę, którą widzimy na zdjęciu powyżej zaprojektowano w ten sposób, że tworzy specjalnie wydzieloną wnękę z całego wnętrza. Pojawiają się, więc tutaj materiały, które odróżniają ją od pozostałych stref, ale też i takie, które zespalają tą przestrzeń z pozostałymi. 

Białe

A jeżeli mamy ochotę na biel w łazience? W tej sytuacji odpowiedź na pytanie jakie płytki do łazienki będzie niezwykle oczywista – białe. Jest to najbardziej uniwersalne oraz najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Powiększa wizualnie przestrzeń – łazienka staje się przestronniejsza, jaśniejsza i czystsza. W tak jasne pomieszczenie nowoczesność wkrada się niepostrzeżenie i przejawia się w czarnych dodatkach o prostych formach. Połączenie czerni oraz bieli jest niezwykle świeże i eleganckie. Całość kompozycji uzupełniają nietypowe rozwiązania takie, jak niezwykle ciekawa forma brodzika. Jednym słowem – nowoczesność.

Połyskujące

Dom pod Berlinem Skandynawska łazienka od Loft Kolasiński Skandynawski Płytki
Loft Kolasiński

Dom pod Berlinem

Loft Kolasiński

Mikroelementy to kolejny pomysł i inspiracja na to, jakie płytki do łazienki wybrać. Wielkość elementów jest tak niewielka, że trudno używać w tym kontekście słowa wielkość. Mozaika, która z niezwykłą precyzją została wykorzystana na jednej ze ścian tej nowoczesnej łazienki prezentuje się dzięki temu niezwykle efektownie. Czerń jest bardzo eleganckim kolorem, który tutaj został rozbity na wielość drobnych kwadratów, w ten sposób całość stała się lżejsza, a połyskująca powierzchnia mozaiki tworzy efekt rozświetlonej powierzchni. Właściwie to powierzchnia mieni się zarówno w świetle dziennym, jak i wieczornym. Jeżeli zastanawiacie się kto miał na tyle cierpliwości, aby ułożyć tak precyzyjną mozaikę drobnych elementów i co gorsze, jaki musiał być koszt tej przyjemności, to trochę ulżymy Waszej ciekawości. Nikt i niewielki. Oczywiście praca rąk jest tym, co cenimy najbardziej, ale musicie przyznać, że tempo remontu domu czy mieszkania nie sprzyja takim zadaniom. Na szczęście każdy to rozumie i wszyscy chcą sobie takie zadania ułatwić. Również producenci, którzy tworzą produkty na plastikowych siatkach, na których są już uformowane całe zestawy gotowej mozaiki i układamy je dokładnie w taki sam sposób jak standardowej wielkości płytki.

Projekt - LOFT SZCZECIN.

Szare

Inną propozycją na to, jakie płytki do łazienki wybrać jest dobra mozaika. Choć mozaika najczęściej kojarzy nam się z wielobarwnością oraz niecodziennymi wzorami, to równie dobrze możemy zagrać na przekór i podejść do tematu z całej odmiennej strony. Jakiej? Uspokajając całą kompozycję, którą sprowadzamy do dwóch kolorów – ceramicznej szarości oraz bieli fugi. Rezygnujemy również z różnorodności wzorów stawiając na jeden wzór, który powstaje poprzez zastosowanie jasnej fugi do ciemnych elementów ceramicznych. W ten sposób uzyskujemy kratkowane powierzchnie, które prezentują się bardzo efektownie. Taka właśnie jest nowoczesność – wielobarwność oraz różnorodność zostaje sprowadzona do minimum, do dwóch kolorów, które tworzą jeden, powtarzalny wzór. Zdjęcie powyżej udowadnia, że wzór ten możemy zastosować na całych powierzchniach ścian oraz podłogi. Jakie płytki do łazienki są najciekawsze? Te, które bazują na prostym pomyśle. 

Z nietypowym wzorem

MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE Skandynawska łazienka od Q2Design Skandynawski
Q2Design

MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE

Q2Design

Jakie płytki do łazienki? Pytanie, które zmusza do poszukiwania inspiracji i nietypowych rozwiązań. Nowoczesność to nie tylko proste formy i minimalizm. Nowoczesność to pomysłowość, niestandardowość. Oczywiście nie zawsze musi się to wiązać z ekstrawagancją, czasem wystarczy po prostu trochę zamieszać we wnętrzu, dodać nietypowy element, który zadrażni przestrzeń i stworzy ją bardziej atrakcyjną. Przykładem na takie zabiegi jest łazienka projektu Partner Design. Jakie płytki do łazienki? Rozrzucone i przestrzenne. Charakterystyczny kształt płytek został wykorzystany do stworzenia dwukolorowej mozaiki, która pokryła całą przestrzeń ściany nad zabudowaną wanną. Aby całość uspokoić zdecydowano się na wykorzystanie spokojnych materiałów o ciekawej, ale bardzo subtelnej strukturze – drewna i betonu. Kolorystyka wnętrza jest pomieszaniem odcieni ciepłych z zimnymi i tworzy bardzo miłą dla oka kompozycję.

Imitujące kamień

Jeżeli wciąż szukacie odpowiedzi na pytanie – jakie płytki do łazienki? I nic Was nie satysfakcjonuje, to może warto spojrzeć na realizację łazienki, którą możemy zobaczyć na zdjęciu powyżej. Możemy pomyśleć, że łazienka została wykonana z metalu, a konkretniej zaśniedziałych płyt. Jeżeli tak myślimy, to myślimy źle. Możliwe, że część z nas nie zdaje sobie sprawy jak precyzyjnie jesteśmy dzisiaj w stanie oddać strukturę dowolnego materiału na powierzchni klasycznej ceramiki. To, na co patrzymy to płytki, zostały one jednak zaprojektowane w taki sposób, że tworzą wrażenie zaśniedziałej płyty. Taki zamysł łazienki jest również nowoczesny, ale tworzy jednocześnie bardzo chłodne wnętrze. Jakie płytki do łazienki? O dowolnej niezwykłej strukturze!

Złociste

Pisaliśmy o kształtach i materiałach płytek, natomiast o kolorach już trochę mniej. Dlatego kolejnym aspektem, który tu poruszymy to modna kolorystyka. Jakie płytki do łazienki wybrać, aby stała się modna i nowoczesna? Należy postawić na miedziany odcień. Jest niezwykle modny i świeży pięknie wygląda w zestawieniu z płytkami o lekko granatowej barwie. Nowoczesna kolorystyka zestawiona z niemniej nowoczesnymi dodatkami została uzupełniona o bardziej klasyczną formę szafki umywalkowej. Takie zakrawające o eklektyzm wnętrze tworzy ciekawy i wyjątkowy klimat. Natomiast kolorystyka jest zdecydowanie jednym najmocniejszych punktów tej aranżacji. 

Projekt - ZEN INTERIORS.

Proste i neutralne

Na jakie płytki do łazienki powinniśmy się zdecydować? Trudne pytanie, prawda? Staramy się udowodnić, że nie. A kolejny przykład udowadnia, że nie jest też trudno stworzyć jasne, pełne spokoju i harmonii wnętrze za pomocą zwykłych płytek. Kolorystyka na jaką się zdecydowano w tym wnętrzu jest bardzo neutralna – beż to kolor o bardzo spokojnym nasyceniu, który podświadomie napawa nas delikatnym ciepłem. Drobna kratka, którą uzyskano za pomocą białej fugi tworzy trochę szkolny klimat, który jednak ma swój urok. 

Imitujące drewno

Minimalist, simple lake house design by OIKOI Skandynawska łazienka od Ayuko Studio Skandynawski Drewno O efekcie drewna
Ayuko Studio

Minimalist, simple lake house design by OIKOI

Ayuko Studio

A jeżeli stwierdzimy, że najlepszą odpowiedzią na pytanie – jakie płytki do łazienki wybrać – jest odpowiedź wolę drewno? To czy nam wolno tak marzyć czy lepiej od razu odrzucić ten pomysł? My odpowiadamy – nowoczesność rządzi się własnymi prawami, rządzi się również niezliczoną ilością materiałów i pomysłów – i tak, śmiało możemy zrealizować taki pomysł. Więcej o drewnie w łazience znajdziecie w artykule ’Łazienka w drewnie – 11 aranżacji’, tam też znajdziecie więcej informacji na temat stosowania samego drewna, bo tutaj jednak z drewnem nie mamy do czynienia. To, co widzimy na zdjęciu powyżej to płytki, które doskonale oddają strukturę oraz barwę drewna. Jeżeli, więc boimy się drewna w łazience (w artykule przekonacie się, że zupełnie niepotrzebnie) to możemy rozwiązać ten problem płytkami. W tym zestawieniu wygląda bardzo nowocześnie i ciepło. 

Który pomysł przypadł Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu