Kawiarnia w domu - 6 przemian wnętrz, które motywują do działania!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kawiarnia w domu – 6 przemian wnętrz, które motywują do działania!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesne domy od FAD建築事務所 Nowoczesny
Loading admin actions …

Czasem wpadamy na pewien pomysł i po prostu musimy go zrealizować! Czy przerobienie części własnego domu lub starego budynku na domową kawiarnię to idea, którą warto wprowadzić w życie? Okazuje się, że tak! Oczywiście musimy wziąć pod uwagę koszt modernizacji budynku, prace budowlane, wszystkie konieczne pozwolenia i… możemy zaczynać naszą przygodę. Przerobienie domu lub mieszkania na kawiarnie wcale nie musi być takie trudne. Oto kilka inspirujących przykładów!

1. Z widokiem na sąsiedztwo

Oto Home Cafe, które zostało stworzone w przestrzeni będącej wcześniej częścią domu. Jest to kameralne miejsce w którym możemy spotkać się z kilkoma znajomymi na kawę – atmosfera w środku jest wyjątkowo domowa! Dzięki oknom wielkoformatowym do środka wpada maksymalna ilość naturalnego światła – wystarczy odwrócić się siedząc przy barku, aby móc wyjrzeć na zewnątrz i podziwiać spokojne życie okolicy. Możemy też wyjść z kawą i ciastkiem przed kawiarnię – szczególnie jeśli chcemy przyjść z pupilem – będzie miał spory trawnik na zabawę!

2. Z oranżerii

Oranżeria stanowiła część budynku mieszkalnego – została zaaranżowana na kawiarnię pełną roślinności i światła. W takim otoczeniu możemy usiąść z filiżanką kawy lub herbaty i nacieszyć się promieniami słonecznymi oraz wspaniałymi kwiatami. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że możemy całkowicie oddzielić przestrzeń kawiarni od strefy domowej, a i tak będzie się dobrze prezentować i nie straci na funkcjonalności.

3. Renowacja starych domów

Nadanie nowego życia starym budynkom to piękna inicjatywa, ponieważ pozwala na zachowanie posiadłości i ożywienie jej – niekoniecznie nawiązując do przeszłości, ale i tak dzięki temu przetrwa dawna architektura, a historia budynku będzie się odbijać na jego ścianach. Ta renowacja dotyczy kawiarni, która powstała na terenie dawnej.. stodoły!

4. Kawiarnia i sklep w jednym

Ten przykład pokazuje, jak dobrze można dopasować nowoczesną architekturę do naturalnego otoczenia. Tuż przy rzece, niedaleko wodospadu w tradycyjnym budynku została stworzona kawiarnia będąca jednocześnie sklepem wielobranżowym. Ściany budynku są ustawione zgodnie z czterema porami roku – mają ruchomą przegrodę, którą można usunąć. Dzięki temu w lecie jest przestronniej (wystarczy przesunąć ścianę) i chłodniej – przyjemny wiatr okala gości, zaś zimą można stworzyć mniejszą przestrzeń, co pozwala na lepsze zachowanie ciepła i bardziej efektywne ogrzewanie.

5. Przemiana warsztatu

Trudno uwierzyć, że w tym miejscu był kiedyś warsztat! Przestrzeń została całkowicie odmieniona i teraz zamiast narzędzi mamy poukładane filiżanki na blacie i ekspres do kawy. Ściany i podłoga zostały pokryte naturalnym drewnem w przyjemnym naturalnym odcieniu, jak też w bieli i błękicie. Dodatki w pastelowych kolorach podkreślają delikatność tego miejsca!

6. Mini kawiarnia

Ta kawiarnia ma zaledwie 10 metrów kwadratowych! Została stworzona, aby zaspokoić pragnienie i dodać energii po zastrzyku kofeiny wszystkim pracownikom lokalnych biur znajdujących się w sąsiedztwie. Minimalistycznie, nowocześnie i z wyczuciem – oto kawiarnia, która chociaż mała, to urzeka nas swoim wystrojem!

Szukacie pomysłów na aranżację kuchni? Znajdziecie je tutaj: Aranżacje kuchni – 10 propozycji.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu