Dom o dwóch twarzach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom o dwóch twarzach

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Bernacki Arquitetura Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam projekt domu jednorodzinnego, w którym bardzo dyskretne fasady skrywają gustowne i funkcjonalne wnętrze – ze względu na rozmieszczenie przestrzenne jak i design. Ten projekt na pewno Wam się spodoba. Został on wykonany przez studio Bernacki Arquitetura i dominuje w nim prostota, ciekawa integracja stref mieszkalnych i dostępność do wszystkich pomieszczeń.

Mowa o domu jednopoziomowym, bez schodów ani zróżnicowanych poziomów, zaplanowany w taki sposób, żeby właściciele mogli z niego w pełni korzystać, niezależnie od ich wieku i stanu zdrowia. Niewątpliwie, jest to duża zaleta domu jednopoziomowego. W tej nieruchomości pomyślano o wszystkim: mamy przestronne i zintegrowane pomieszczenia, dużą kuchnię i jadalnię, odpowiednio dużo miejsca, żeby ugościć całą rodzinę, jak i garaż z możliwością otwarcia na salon, aby zrobić miejsce dla większej liczby gości, na większych imprezach okolicznościowych. To wszystko skrywają dość proste i niepozorne elewacje. Gotowi na odwiedziny?

​Tylna elewacja

Zacznijmy naszą wizytę od organizacji na tyłach domu. Mamy tu piękną elewację, której dużą część zajmują drzwi przesuwne oddzielające wnętrze od tarasu wyłożonego drewnianymi panelami. Dzielenie (lub też łączenie) wnętrza z zewnętrzną częścią nieruchomości to oczywiście nie jedyna funkcja drzwi balkonowych. Pozwalają one na odpowiednią wentylację budynku i naświetlenie jego wnętrza.

Widok na naturę: lasy i góry, jest niezaprzeczalną zaletą tego tarasu, nie wspominając nawet o rozkładanej markizie zapewniającej kojący cień w upalne dni.

​Przednia fasada

Ten dom o powierzchni 230 metrów kwadratowych jest bardzo dyskretny w każdym szczególe elewacji. Nie widzimy tu dużych okien, przez które widać by było wnętrze. Taka fasada pozwala chronić prywatność mieszkańców i dostosowuje się do współczesnego stylu architektury.

Ważnym elementem tej elewacji jest ganek przy wejściu i mozaika z białego marmuru. Dodatkową cechą charakterystyczną jest oddzielenie podjazdu dla samochodów od wejścia dla gości – znajdują się one w zupełnie różnych miejscach. Całość dopełnia piękno sosen rosnących przed fasadą.

​Główne wejście

Mamy do czynienia z głównym wejściem w całości pokrytym szkłem, od podłogi po sufit. Wejście usytuowane jest w taki sposób, że nie widać go ze strony ulicy dając rodzinie więcej prywatności. Ścieżka przy wejściu to połączenie betonu i zieleni trawy. Zdecydowanie jest to ważny element architektury przestrzeni zewnętrznej przy wejściu.

​Salon

Prostota tego domu nie kryje się tylko w elewacjach nieruchomości, ale również w jego wnętrzu. Jak widać na zdjęciu, w przestronnym salonie uwagę przykuwa duży niebieski dywan wyznaczający granice obszaru wypoczynkowego. Na tym obszarze ustawiono bardzo wygodne meble w neutralnych kolorach. Salon znajduje się na dużej przestrzeni, której integralną częścią jest również jadalnia. W tle widać jak jadalnia otwiera się na zewnątrz za pomocą dużych okien i drzwi przesuwnych prowadzących do ogrodu. Dzięki dużym oknom możemy cieszyć się w domu naturalnym światłem i odpowiednią wentylacją pomieszczenia, nie mówiąc już o cudownych widokach na ogród i las w tle.

Model mebli i nutka koloru na dywanach przełamuje biel pokrywającą wszystkie powierzchnie w tym pomieszczeniu. Ten nowoczesny design gwarantuje komfort, którego oczekuje się od obszarów wypoczynkowych.

​Jadalnia

Kwadratowy stół z nogą z marmuru kararyjskiego i szklanym blatem dla dwunastu osób jest konstrukcją luksusową, prostą lecz bardzo elegancką. Całości dopełniają neutralne obicia krzeseł i włoski dywan na podłodze.

Jak zapewne zauważyliście, krzesła mają różne tapicerki – jest to bardzo modne rozwiązanie aranżacyjne w nowoczesnym designie. Projekt wnętrza nie byłby taki sam bez marmurowego kominka opalanego drewnem. Zdecydowanie wyrafinowane i eleganckie wnętrze!

​Boczna elewacja

Boczna fasada budynku prezentuje zestawienie zróżnicowanych bloków. Dzięki temu, mimo prostej i jednopoziomowej konstrukcji, całość prezentuje się bardzo ciekawie. Nowatorskim rozwiązaniem jest umiejscowienie bramy do garażu w środkowej części elewacji, a także usypanie ścieżki prowadzącej do wejścia, które ukryto przed wścibskimi sąsiadami.

Ciekawi Was nowoczesny styl architektury? Na pewno spodoba Wam się Katalog Inspiracji: Nowoczesna oaza dobrego stylu.

Co myślicie o zintegrowanych strefach wnętrza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu