Najlepszy dom kontenerowy, jaki kiedykowiek widzieliście | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Najlepszy dom kontenerowy, jaki kiedykowiek widzieliście

Alicja Olko Alicja Olko
Rustykalne domy od homify Rustykalny
Loading admin actions …

Większość z nas godzinami wyobraża sobie swój wymarzony dom, mając nadzieję, że pewnego dnia marzenia staną się rzeczywistością. Dla właściciela tego domu wszystko, o czym kiedykolwiek marzył względem własnego gniazdka, spełniło się. Wybudował dom parterowy o niewielkim rozmiarze, zlokalizowany w oszałamiającej okolicy, który zaaranżował zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Zarówno pod względem metrażu, jak i dekoracji wnętrz lokum to doskonale wpisuje się w tryb życia swojego właściciela.

Gwarantujemy, że ten dom rozpali wszystkie Wasze zmysły! Obejrzyjcie go z nami!

Widok z zewnątrz

Rustykalne domy od homify Rustykalny

Spoglądając na ten dom z zewnątrz odnosimy wrażenie, że jest on spójną częścią okolicznego krajobrazu. Dzięki wielkoformatowym przeszkleniom oraz drewnianym wykończeniom granica pomiędzy jego wnętrzem a naturalnym otoczeniem zaciera się. Najbardziej jednak zaskakującym faktem, jeżeli chodzi o konstrukcję tego budynku, jest fakt, iż jest to dom z… kontenera. Stąd jego prostokątna, pudełkowata struktura. Wykorzystano ją jednak do maksimum, tworząc wewnątrz niej dom luksusowy, wygodny i robiący wrażenie.

Unikatowe wnętrze

Rustykalny salon od homify Rustykalny

Wnętrza bazują na wykorzystaniu drewna oraz szkła, co daje razem niepowtarzalny efekt przenikania się trwałych i solidnych materiałów z tymi transparentnymi. Projektanci wnętrz mieli za zadania wypełnienie wnętrz domu materiałami, które jak najbardziej nawiązywałyby do okolicznej natury. Oczywistym wyborem było zatem drewno, o zróżnicowanych kolorach i fakturach, a także naturalne, ekologiczne tekstylia. Klimatyczne oświetlenie wydobywa z mebli i dodatków niezwykłą głębię, kreując niepowtarzalną atmosferę.

Wąska przestrzeń

Rustykalny salon od homify Rustykalny

Największym wyzwaniem, stojącym przez architektami odpowiedzialnymi za ten projekt, było odnowienie wnętrza kontenera i przygotowania go do przeprowadzenia najważniejszych zabiegów aranżacyjnych. Ten typ konstrukcji nie wymagał jednak usuwania zbyt dużej ilości odpadów czy gruzu, dlatego zajął niespełna 10 dni! Po tym krótkim okresie wnętrze kontenera gotowe było, aby je dekorować i urządzać.

Jako że charakteryzowało się ono wąską powierzchnią, należało do maksimum wykorzystać dostępny metraż. Aby optycznie go powiększyć, zdecydowano się na całkowite przeszklenie jednej ze ścian, co wizualnie otwiera wnętrze na zewnątrz. Ponadto, do środka wpada mnóstwo naturalnego światła, a drewniane wnętrze łatwiej integruje się z naturalnym otoczeniem.

Przenikające się przestrzenie

Rustykalna sypialnia od homify Rustykalny

Aby zatrzeć granice pomiędzy podłogą, ścianą i sufitem zdecydowano się na wykorzystanie tylko jednego materiału- drewna. Efekt jednolitej powierzchni jest spektakularny i to właśnie dzięki temu dom robi tak ogromne wrażenie. Równie ważną rolę pełnią przeszklenia – nie tylko przeźroczysta ściana, ale także lustra wewnątrz. Pokryte nimi ściany oddzielają poszczególne obszary, grając jednocześnie z wrażeniem trójwymiarowości we wnętrzu.

Przeźroczystość

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Szkło zostało wykorzystane w aranżacji tego wnętrza niemal na równi z drewnem. Dzięki temu odnosi się tu wrażenie, że przestrzeń jest większa. Materiał ten zawsze jest dobrym rozwiązaniem w małych i wąskich wnętrzach, sprawiając, że pomiędzy poszczególnymi obszarami zacierają się granice.

Taras na dachu

Rustykalny balkon, taras i weranda od homify Rustykalny

Taki model domu parterowego pozawala na to, aby zagospodarować także jego płaski dach. Stworzono na nim fantastyczny obszar do relaksu i spędzania wolnego czasu, wyposażając go w wygodne meble i klimatyczne dekoracje. Tym samym strefa dzienna powiększa się i rozciąga także na wyższy poziom. Także na parterze obszerny drewniany taras pozwala spędzać na nim czas na świeżym powietrzu.

Wciąż ciężko nam uwierzyć, że ten luksusowy dom wykonany został zkontenera. Jedną z jego licznych zalet jest to, że można go łatwo przenieść w dowolne miejsce. Jego kompaktowy rozmiar, a także ponadczasowy design czynią go doskonałym domem dla nowoczesnych nomadów.

Jak Wam się podoba taki pomysł na mały dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu