Reforma de Moderno Atico en Villanueva , Ines Benavides Ines Benavides Nowoczesna sypialnia

Feng shui

Feng shui

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na aranżacje według zasad feng shui. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na aranżacje według zasad feng shui. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Jeżeli chcemy do maksimum wykorzystać potencjał naszego wnętrza i sprawić, aby wspierało ono nasze dobre samopoczucie, powinniśmy zwrócić się w stronę feng shui- wywodzącego się z chińskiej tradycji zbioru prawd dotyczących aranżacji wnętrz.

Czym jest feng shui i jaki jest cel aranżacji w zgodzie z jej prawami? 

Feng shui opiera się na założeniu, że cały świat, w którym się obracamy, wypełnia energia chi. Nasze wnętrza powinny być zaaranżowane w taki sposób, aby umożliwić swobodny przepływ tej energii, dzięki czemu poprawi się samopoczucie domowników. Aranżacja w zgodzie z zasadami feng shui wymaga oczyszczenia wnętrz ze wszystkich niepotrzebnych przedmiotów- starych mebli, dekoracji i rupieci. Niezwykle ważne jest także odpowiednie oświetlenie pomieszczeń i przepływ powietrza. Każdy pokój w domu odnosi się do innej sfery życia i w każdym dominuje inny rodzaj energii. Dlatego tak ważne jest przemyślane urządzanie poszczególnych pomieszczeń. 

Jak zaaranżować poszczególne pomieszczenia w zgodzie z feng shui?

Jako że każde pomieszczenie w naszym domu spełnia różne funkcje, ich aranżacja powinna nieco się różnić. Najważniejszym obszarem wielu wnętrz jest kuchnia- serce domu. W pomieszczeniu tym ważna jest szczególnie ergonomia. Głowna powierzchnia robocza powinna być zwrócona przodem do drzwi wejściowych, a urządzenia, takie jak lodówka, zlewozmywak i kuchenka nie powinny stać obok siebie, jako że reprezentują różne żywioły. Kuchnia powinna być zaaranżowana przy wykorzystaniu ciepłych kolorów i naturalnych materiałów. Innym istotnym pomieszczeniem z punktu widzenia specjalistów od feng shui jest sypialnia. Jej aranżacja ma gwarantować odpowiedni wypoczynek i relaks. Łóżko nie może stać na linii drzwi-okna, a przy urządzaniu tego wnętrza warto stronić od luster. Pomieszczenie to należy urządzić przytulnie, wykorzystując do tego celu liczne tkaniny i tekstylia. Jeżeli chodzi o przedpokój, feng shui ma na ten temat wiele do zasugerowania. Pomieszczenie to powinno być przestronne i pozbawione licznych mebli i dodatków. Wystrój powinien być zachęcający- warto postawić na rośliny i przyjemne dekoracje. Ważne jest stałe miejsce na buty i płaszcze oraz lustro. 

Jakie są podstawowe błędy popełniane przy aranżacji mieszkania według feng shui? 

Każdy z nas popełnia błędy przy urządzaniu wnętrz domu czy mieszkania, nie zawsze zdając sobie z tego sprawę. Według filozofii feng shui do najczęstszych należy zagracanie pomieszczeń, które nie współgra z założeniami bazującymi na porządku i harmonii. Brudne okna, cieknące krany, suche kwiaty czy stare rupiecie nie sprzyjają osiągnięciu dobrego samopoczucia we wnętrzach. Lustra w sypialni oraz naprzeciwko drzwi to kolejny podstawowy błąd. Ostre przedmioty powinny być schowane w miejscu niewidocznym dla oka, a szuflady i szafki zawsze powinny być zamknięte.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!