HUF Haus ART 5, HUF HAUS GmbH u. Co. KG HUF HAUS GmbH u. Co. KG Nowoczesne domy

Dom modułowy

Dom modułowy

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych zainteresowanych domami modułowymi. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych zainteresowanych domami modułowymi. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Dom modułowy to z pewnością najszybszy sposób na własne gniazdko. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów jednorodzinnych wznoszonych techniką klasyczną. Dowiedzcie się, czym są domy modułowe i jakie są ich zalety.

Czym charakteryzuje się dom modułowy? 

Dom modułowy w niemal 80% powstaje w fabryce. Jego elementy w postaci sześciennych modułów produkowane są w hali fabrycznej, a następnie dowożone w wybrane przez klienta miejsce i tam montowane na przygotowanym wcześniej fundamencie. Firmy, które zajmują się produkcją tego typu domów, zazwyczaj dysponują kilkoma gotowymi projektami, różniącymi się od siebie liczbą i kształtem modułów. Nieliczni producenci dopuszczają możliwość modyfikacji konkretnego projektu – łączy się to z faktem specyficznej technologii produkcji takich modułów. Moduły są najczęściej w stanie surowym, ale z niezbędnymi elementami wykończeniowymi- drzwiami, oknami, dachem i instalacjami. Niektóre firmy specjalizują się w produkcji domków modułowych w pełni wyposażonych, z zainstalowanymi już sprzętami w kuchni czy łazience, z zabudową i niektórymi meblami. 

Jakie są zalety domu modułowego? 

Do największych zalet domu modułowego należy przede wszystkim jego szybka budowa, czy raczej montaż. Same prace montażowe zajmują jedynie jeden dzień- nieco dłużej trwa oczywiście produkcja poszczególnych modułów, ale cały proces trwa około trzech miesięcy. Firmy, które zajmują się produkcją takich domów, dostarczają je na plac bodowy i tam łączą ze sobą poszczególne moduły. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łatwej i szybkiej rozbudowy domu – wystarczy dokupić kolejne moduły, aby łatwo powiększyć swoją przestrzeń mieszkaniową. Zaskakująco wysoka jest także jakość materiałów budowlanych wykorzystywanych do budowy takiego domu- jest on produkowany w technologii szkieletowej, a firmy odpowiedzialne za jest produkcję dają długi okres gwarancji. Domy modułowe to także domy mobilne, które łatwo można rozłączyć i przetransportować w inne miejsce. 

Gdzie znaleźć zdjęcia już wybudowanych domów modułowych? 

homify, jako nowoczesna platforma łącząca ze sobą architektów i potencjalnych klientów, posiada w swojej bazie danych liczne zdjęcia wybudowanych i zmontowanych już domów modułowych. Najłatwiej projekty takie znaleźć jest przy pomocy naszej wyszukiwarki, znajdującej się w prawym górnym rogu witryny. Wystarczy wpisać tam hasło domy modułowe lub domy prefabrykowane, aby odnaleźć nie tylko odpowiednie zdjęcia, ale także Katalogi Inspiracji, w których nasi edytorzy opisali najciekawsze projekty domów modułowych.

CZY TY JESTEŚ ZWOLENNIKIEM DOMÓW MODUŁOWYCH? PODZIEL SIĘ Z NAMI SWOJĄ OPINIĄ!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!